LG prezentuje przezroczysty telewizor przy łóżku. Obudzi nas i dostarczy ciekawe newsy

Targi CES 2021 to taka zapowiedź tego, jakie trendy będą panowały w branży urządzeń elektronicznych w najbliższych miesiącach i latach. Wszystko wskazuje na to, że czekają nas zwijane i przezroczyste TV.

Przynajmniej tak uważa LG i Xiaomi. Koreańczycy i Chińczycy sądzą, że nadszedł już najwyższy czas na pojawienie się w naszych sypialniach transparentnych telewizorów. Niedawno do sprzedaży trafił Xiaomi Mi TV LUX OLED Transparent Edition, a teraz podobne plany ma LG.

Przed Wami 55-calowy przezroczysty ekran OLED Smart Bed. Według zamysłu jego twórców, urządzenie ma być wbudowane w łóżko i wysuwać się z niego na nasze polecenie lub w chwili, gdy będziemy wstawali do pracy. Jakie informacje wyświetli. LG chwali się, że na ekranie będziemy mogli zobaczyć aktualną datę i czas, a także powiadomienia od znajomych i dane o jakości snu. Oczywiście, nie zabranie też możliwości obejrzenia filmów.

Reklama

Atrybutem transparentnego, 55-calowego wyświetlacza przy łóżku ma być fakt, że właśnie ta przezroczystość nie będzie sprawiała wrażenia przytłoczenia. Obecnie duży ekran TV wygląda w sypialni jak dodatkowa szafa. Nawet, gdy powiesimy TV na ścianie, to i tak zasłoni większą część ściany, na której możemy powiesić dużo ciekawsze obrazy.

Koreańczycy chcą też takie wynalazki zastosować w restauracjach czy metrze. Transparentne wyświetlacze będą tam służyły klientom do wyboru dań z menu, a pasażerom do szybkiego i prostego wyboru trasy przejazdu. Jeśli w takich TV zastosowujemy też asystentów głosowych, to pomysł polepszenia możliwości interakcji ludzi z najnowszą technologią znacznie wzrosną.

OLED Smart Bed to telewizor OLED o przekątnej 55 cali, odświeżaniem na poziomie 120 Hz, statycznym współczynnikiem kontrastu 150000: 1 i 93-procentowym pokryciem gamy kolorów DCI-P3. Na pokładzie znalazł się procesor MediaTek 9650 z ponad 20 algorytmami optymalizacji AI oraz aż 5 głównych scenariuszy użytkowania.

LG na razie nie ujawniło jego ceny, ale jak dobrze pamiętamy, niemal identyczny Xiaomi Mi TV LUX OLED Transparent Edition wyceniono na ok. 27 tysięcy złotych. Na razie nie ma informacji, czy to dzieło elektronicznej sztuki pojawi się w Polsce. Dodajmy, że pierwszy przezroczysty telewizor został zaprezentowany przez LG kilka lat temu, ale koreańska firma do teraz nie zdecydowała się na jego oficjalną sprzedaż. Teraz może się to zmienić.

Źródło: GeekWeek.pl/LG / Fot. LG

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy