Test Creative Muvo2c

Creative Muvo2c /materiały prasowe
Reklama

Testujemy wodoodporny głośnik Bluetooth Creative Muvo2c wielkości dłoni, który dodatkowo pełni funkcję odtwarzacza plików MP3 i FLAC. Czy to sprzęt wart zakupu?

Na rynku nie brakuje bezprzewodowych, kompaktowych głośniczków. Jednym ze sposobów, aby wyróżnić się na tle konkurencji jest odpowiednie połączenie jakości oraz ceny. Czy Muvo2c jest takim urządzeniem?

Mgnogość funkcji

Głośnik Creative Muvo 2c ma wielkości dwóch paczek papierosów. Sprzęt sprzedawany jest w kilku kolorach. Dokładniejszą specyfikację urządzenia można znaleźć na dole materiału. Głośnik ma certyfikat odporności na wodę i kurz z klasą ochrony IP66, zatem można go spokojnie zabrać w przysłowiową "trasę". Jest również wodoodporny (nie mylić z wodoszczelnością), zatem sprawdzi się na basenie lub nad rzeką. Samo urządzenie wygląda nieźle, na tyle nieźle, na ile może wyglądać mały głośnik. Z tyłu umieszczono specjalny panel, którego drgania "podbijają" basy. Do jakości dźwięku jeszcze wrócimy.

Reklama

Z boku Muvo 2c znajdziemy silikonową zaślepkę, a pod nią zaskakująco bogaty zestaw portów i łącz. Oprócz micro USB, umieszczono tam port mini-jack i slot na karty microSD. Gadżet Creative pełni funkcję autonomicznego odtwarzacza muzycznego. Co więcej, możemy na nim posłuchać nie tylko plików MP3 czy WMA i WAV, ale również plików FLAC. To się chwali. Urządzenie obsługujemy przy pomocy przycisków umieszczonych na górze.

Niewielki, ale "ma kopa"

Jaką jakość dźwięku oferuje Muvo 2c? Zaskakująco dobrą, biorąc pod uwagę rozmiary urządzenia. Przede wszystkim na pochwałę zasługują basy - jakością biją na głowę nawet większe głośniki bezprzewodowe. Do tonów niskich i średnich również nie ma większych zastrzeżeń. Raz jeszcze, jakość jest dobra, ale trzeba wziąć poprawkę na  urządzenia.

  Muvo 2c pełni również funkcję zestawu głośnomówiącego. Jeśli ktoś chciałby prowadzić rozmowę korzystając z głośniczka - jest to możliwe. Dodatkowo istnieje opcja połączenia dwóch Muvo 2c, dzięki czemu postawimy sobie niewielki, bezprzewodowy zestaw głośników. W sam raz na imprezę, albo na spotkanie w plenerze.

Głośnik można podłączyć, za pośrednictwem złącza USB, do komputera, aby dostosować dźwięk do własnych potrzeb przy użyciu programu Sound Blaster Control Panel. Ciekawy patent dla osób chcących dostosować jakość audio do własnych potrzeb.

Bateria

Bateria w Muvo 2c wytrzyma między 5 a 6 godzin, zależnie od sposobu, w jaki wykorzystujemy głośniczki. Jest to tylko poprawny wynik - odrobinę większe głośniczki wytrzymują dłużej bez ładowania, ale swój cykl zawdzięczają wspomnianym gabarytom. Zawsze jednak można pomóc sobie powerbankiem.  

Podsumowanie

Cena: Około 150 zł

DANE TECHNICZNE

Konfiguracja systemu: Jednoczęściowy

Wymiary: (W x S x G) 67 x 93 x 38 mm, Kabel USB Długość: 0,6m

Waga Głośniki: 159g (5,6oz), Kabel USB: 23g

Wersja Bluetooth: Bluetooth 4.2 

Obsługiwane profile: Bluetooth A2DP (transmisja bezprzewodowa, stereo, Bluetooth), AVRCP (zdalnie sterowana transmisja Bluetooth), HFP (Profil głośnomówiący)

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA

Creative MUVO 2c

Kabel USB

Skrócona instrukcja obsługi

Ulotki gwarancyjne

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Creative | Audio
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy