Zegarki do zadań specjalnych – top 3 modele na miarę XXI wieku

Nowoczesne męskie zegarki łączą świetny wygląd z funkcjonalnością /Fotolia.com
Reklama

Dzisiejsze czasy i styl życia wymuszają na producentach wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klientów. Dotyczy to także zegarków. Współczesny użytkownik wymaga od zegarka znacznie więcej niż dekadę temu. Tym bardziej niezwykłe jest zjawisko utrzymywania się w ciągłej czołówce popularności niektórych marek i modeli, jak np. zegarek G-shock marki Casio, zegarki Citizen czy Suunto.

Wyjazd na narty w góry, a może wspinaczka, trecking po dżungli, spływ rwącą rzeką, nurkowanie, a może po prostu daleka podróż z dziećmi? Nie ważne, jakie aktywności masz w planach, próbujesz ułatwiać sobie życie i korzystasz z najnowszych wynalazków techniki i pomocnych aplikacji. Tym, co jest zawsze z Tobą prócz Twojego telefonu jest zegarek. Właśnie od niego wymagasz coraz więcej. Nie może to być zwykły czasomierz, na dodatek, który należy zdjąć podczas mycia rąk.

Współczesny zegarek musi odpowiadać Twojemu trybowi życia, nadążać za Tobą, spełniać funkcje, które będą Ci mogły pomagać w codzienności. Zobacz zegarki, które dzięki przydatnym funkcjom sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i w ekstremalnych sytuacjach.

Reklama

Zegarek G-shock - legenda od Casio

Jeżeli szukasz sprzętu, który sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach, zegarek G-shock GW 3500 to jeden z tych tych, które warto brać pod uwagę. Zegarek ten zyskał sławę i opinię, jako tak zwany zegarek lotniczy. To dlatego, że marka Casio zainteresowała się tematem lotnictwa i warunków ekstremalnych podczas lotu po jednych z zawodów. Wtedy oto powstał koncept stworzenia zegarka, który da sobie radę nawet w takich warunkach, w jakich przebywają piloci.

Zegarek G-shock model GW 3500 zachowuje dokładne pomiary przy dużych przeciążeniach, nawet takich, jak podczas katapultowania się. Zatem w codziennym życiu mamy pewność, że nigdy nas nie zawiedzie, bo katapulta raczej rzadko się zdarza w życiu przeciętnego mężczyzny. Zegarek ma wytrzymałą konstrukcję, a mechanizm komunikuje się radiowo z 6 nadajnikami na świecie. Oczywiście model ten jest bardzo zaawansowany, zegarek G-shock ma wiele modeli, możesz wybrać taki, który spełni Twoje potrzeby. Każdy z nich wyposażony jest standardowo w stoper, timer, różne alarmy, podświetlenie, czy dużą wodoszczelność.

Solarne zegarki Citizen - magia czy technologia?

Zegarki napędzane energią słoneczną to kolejny model sprzętu do zadań specjalnych. Ich tarcze pokryte są powłoką, która umożliwia sprawdzenie godziny nawet w ciemności. To zegarki o ogromnej odporności z wieloma funkcjonalnościami, na przykład wodoszczelnością aż do 200 m, a mechanizm sterowany jest radiowo i dostosowuje się do najbliższego nadajnika, które znajdują się na całym świecie, aby odczytać aktualny czas. Jest to idealny zegarek dla podróżników, gdyż nie wymaga wymiany baterii, dostosowuje się do każdej strefy czasowej samodzielnie, poza tym jest niezwykle wytrzymały, więc sprawdzi się w każdych warunkach.

Zegarki Suunto - nowoczesność w każdym calu

Zegarek, który zasługuje na uwagę fanów technologii jest zegarek Suunto, model na przykład Ambit 3 Peak Coral GPS. To typowy zegarek do zadań specjalnych właśnie, czyli dla mężczyzn lubiących przygody i sprawdzanie technologii w ekstremalnych warunkach. Dla najbardziej wymagających sportowców i biznesmenów, bo jego design pozwala na noszenie go także do garnituru. Zegarek ten ma ogromną liczbę funkcjonalności. Można w nim ustawić pomiary wszystkiego, na każdą okazję? Trenujesz do triathlonu? Nie ma sprawy, ma specjalne funkcje dla Ciebie. Wspinasz się, a może biegasz lub uprawiasz sporty zimowe, jeździsz na rowerze, a może pływasz? Bez obaw, pomiary dostosuje do każdej Twojej aktywności.

Dodatkowo wyposażony jest w GPS, dzięki któremu możesz potem analizować swoje trasy i osiągnięcia na telefonie lub komputerze.

Zegarek multifunkcyjny

Nie ważne, który zegarek i model wybierzesz, zawsze przed zakupem zrób sobie listę funkcji, którą chciałbyś, aby zegarek posiadał, jak chcesz aby ułatwił Ci życie? Po spisaniu takich punktów "must have" wystarczy, że określisz swój maksymalny budżet. Zawęzi Ci to spektrum wyboru i pomoże wybrać ten, który będzie idealny dla Ciebie.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: zegarki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy