Biała koszula nie musi być nudna

Na egzamin i biznesowe spotkanie? Biała koszula to ponadczasowy element garderoby, który obowiązkowo musi znaleźć się w szafie każdego mężczyzny. Przy wyborze koszuli ważna jest m.in. wysoka jakość materiału. Dzięki temu, koszula będzie służyć latami.

Trendy zmieniają się co sezon, jednak nie ma nic bardziej nieśmiertelnego niż biała koszula - podkreśla projektantka Carolina Herrera. Od ponad 20 lat kreatorka mody zaznacza w swoich kolekcjach ponadczasowość białej koszuli, która nie musi być elementem nudnego uniformu. Ma być elegancka i klasyczna, ale nie banalna.

- Najważniejsze, aby koszula była dobrze skrojona i dopasowana. Jeśli czujesz się w niej swobodnie, możesz ją dowolnie urozmaicać łącząc np. z biżuterią, albo pozostać przy klasycznej wersji bez żadnych dodatków. To zależy od ciebie - dodaje projektantka.

Każdego roku w maju w okresie matur biała koszula ma swoje wielkie pięć minut. To, że elegancja jest obowiązkowa podczas egzaminów, jest oczywiste, ale jak wybrać idealną koszulę już mniej. Przede wszystkim musi być wykonana z najlepszej jakości bawełny. Po pierwsze, dzięki temu będzie się dobrze nosić i układać na ciele, a prasowanie nie będzie oznaczało udręki. Po drugie, pozwoli oddychać skórze, co jest niezmiernie ważne zwłaszcza podczas stresowych sytuacji jak egzamin dojrzałości, czy rozmowa o pracę. Natomiast fason białej koszuli powinien być dobierany indywidualnie do figury kobiety.

Reklama

Osobom szczupłym i wysokim doskonale będzie w koszuli z wysokim kołnierzem, zapinanym na dwa lub nawet trzy guziki. Gdy do tego koszula będzie miała konsekwentnie wysoko zapinane mankiety całość, zdaniem projektanta, będzie wyglądała stylowo i szlachetnie.

Warto poszukać koszuli klasycznej, ale takiej, która będzie się czymś wyróżniała: zaprasowanka, oryginalne wykończenia, guziki. Chodzi przecież o to, żeby wyglądać profesjonalnie, ale przy okazji zaznaczyć swój styl i osobowość. A to dodaje pewności siebie, co zapewne przyda się i na maturze i przy okazji innych ważnych życiowych egzaminów.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: garnitur | moda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama