Nokia Morph powróci jako smartwatch?

Z plotek wynika, że mogą to być bardzo interesujące produkty. Finowie mają się zająć opracowywaniem inteligentnych zegarków. Będą one nawiązywać do legendarnego już konceptu Nokia Morph, który został pokazany na początku 2008 roku.

W marcu tego roku Nokia złożyła wniosek patentowy o przyznanie praw do rozwiązania, a nad rozwojem samego projektu mają czuwać Axel Meyer (szef działu Emerging Devices) i Peter Skillman (szef projektów związanych z UI). Na razie nie wiadomo, w jak dużym stopniu inteligentny zegarek Finów będzie nawiązywał do Nokia Morph. Raczej nie ma co liczyć na możliwość szybkiej zamiany w tablet czy smartfona (rozłożenie giętkiego ekranu) czy obecność sensorów pozwalających na rozpoznawanie zapachów.

Mówi się, że inteligentny zegarek będzie można zamykać w różnych dodatkowych obudowach, które będą modyfikować dostępny wachlarz funkcji. Plotkuje się również o wykorzystaniu technologii podobnych do tych z Nokia Kinetic Device, któremu mieliśmy okazję przyjrzeć się na Nokia World 2011. Pozwoliłby to na obsługę interfejsu poprzez zginanie/ściskanie urządzenia.

Reklama

Na razie podchodzę do tych rewelacji sceptycznie. Inteligentny zegarek Finów ma trafić na rynek w drugiej połowie 2014 roku, a do tego czasu może się jeszcze dużo zmienić. Niemniej jednak wizja sprzętu podobnego do Nokia Morph jest niezwykle interesująca. Cieszę się więc, że jest szansa na to, że pojawi się on na rynku.

Mateusz Żołyniak 

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Smartwatch | wearable tech
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama