Marzysz o sześciopaku? Tych rzeczy powinieneś się wystrzegać

Każdy facet jest wyposażony w sześciopak i nie chodzi tu o piwo. Najtrudniej jest się jednak "dostać" do mięśni brzucha. Większość mężczyzn ma je ukryte za warstwą tłuszczu. Co prawda niektórzy mają świetny metabolizm i łatwiej im utrzymywać formę. Wszyscy jednak musimy ćwiczyć i stosować odpowiednią dietę, żeby bez wstydu móc zdjąć koszulkę na plaży. Zobacz, jakie mity dotyczą sześciopaku i czego się wystrzegać jeśli chodzi o ćwiczenia.

"Tradycyjne" brzuszki są passé

Znane z lekcji wf-u brzuszki, w których siadamy i kładziemy się, nie są zbyt skuteczne. Podczas nich mięsień prosty brzucha ma mały zasięg ruchu i nie angażujemy go za mocno. Co innego jeśli chodzi o brzuszki w znaczeniu krótkich spięć, które znacznie bardziej maksymalizują wysiłek tego mięśnia.

ZOBACZ DALEJ

Różnorodność kluczem do sukcesu

Nie można jednak powiedzieć, że brzuszki to najlepsze ćwiczenia jeśli chodzi o mięśnie brzucha. Najbardziej angażują mięsień prosty, ale przecież są jeszcze inne m.in. poprzeczny i skośny. Nie ma jednego ćwiczenia, które jest dobre na wszystkie mięśnie brzucha. Dlatego jeśli chcemy wyrzeźbić sobie sześciopak musimy łączyć różne ćwiczenia, które angażują także inne partie mięśni.

Reklama

ZOBACZ DALEJ

Nie tak szybko

Szybkość robienia powtórzeń nie pomaga w zbudowaniu lepszej sylwetki. Co więcej, może nawet przeszkodzić. Kiedy robimy ćwiczenia zbyt szybko polegamy na "pędzie" naszego ciała, a nie na wykorzystaniu mięśni. Często zdarza się, że podczas brzuszków szybko podnosimy się do góry i powoli opadamy. To błąd. Całe ćwiczenie powinno być robione w tym samym tempie. Mamy wtedy większą kontrolę nad naszym ciałem.

ZOBACZ DALEJ

Co z tymi rękami?

Krąży opinia, że brzuszki z rękami splecionymi za głową są mniej efektywne niż te, w których mamy ręce skrzyżowane na klatce piersiowej. Okazuje się, że wcale tak nie jest i oba typy ćwiczenia są tak samo skuteczne. Najważniejsze to robić je powoli i dokładnie. Mimo wszystko lepiej chyba krzyżować ręce na piersiach, żeby nie mieć pokusy pomagania sobie rękami w trakcie ćwiczenia.

ZOBACZ DALEJ

Śmieciowe jedzenie

Choćbyś ćwiczył godzinami, to bez odpowiedniej diety daleko nie zajedziesz. Kurczak, ryż, warzywa tak powinieneś odżywiać się jak najczęściej. Wybór należy do ciebie. Albo zaczniesz stosować dietę, żeby utrzymywać wagę i zmniejszyć tkankę tłuszczową, albo nie zobaczysz efektów swoich ćwiczeń.

ZOBACZ DALEJ

"Oponka" wrogiem sześciopaku

Głównym problemem wielu mężczyzn są dolne mięśnie brzucha. To tam odkłada się najwięcej tłuszczu i tworzy się tzw. "oponka". Najczęściej chcemy przede wszystkim pozbyć się jej. Nie można jednak skupić się tylko na ćwiczeniu tej części brzucha, bo mięsień prosty jest jeden i zawsze jest angażowany w całości. Dlatego nawet kiedy myślimy, że ćwiczymy tylko dolne partie mięśni, przy okazji pracują także inne.

ZOBACZ DALEJ

Bez siłowni też się da

Wytrenowanie brzucha wcale nie jest kosztowne. Jeśli masz karnet na siłownię i dostęp do różnych treningowych przyrządów, to oczywiście korzystaj z nich. Jeśli jednak nie masz pieniędzy na karnet, nie przejmuj się. Jest wiele efektywnych ćwiczeń na mięśnie brzucha, które możesz robić nie wychodząc z domu. W końcu nawet wstając z łóżka robisz jedno powtórzenie brzuszków.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy