Reklama

Ile kosztuje Netflix? Cennik 2023, współdzielenie konta, zmiany

Pozycja Netflixa na rynku platform streamingowych (VOD) nie jest już tak silna, jak kilka lat temu. Amerykański gigant musi walczyć z rosnącą konkurencją, co odbija się na liczbie użytkowników, która zmalała w 2022 roku. Serwis ujawnił też, że wielu abonentów dzieli się dostępem do konta. Czy to oznacza, że cena za oglądanie Netflixa w 2023 roku wzrośnie? Pewne jest, że może dotrzeć do Polski nowy pakiet z reklamami - ile będzie kosztował? Platforma w 2023 roku chce też walczyć z użytkownikami, którzy współdzielą konto na Netflixie? Wyjaśniamy.

Ile kosztuje Netflix na miesiąc? Cennik i pakiety

W Netflixie są dostępne trzy pakiety. To, ile kosztuje Netflix za miesiąc, zależy od oferty, którą wybierze użytkownik.

Reklama

  • Netflix w podstawowym pakiecie kosztuje 29 zł za miesiąc. Ten rodzaj subskrypcji oferuje dostęp do wszystkich filmów i seriali w bibliotece. W tej cenie dostępne treści są w jakości HD (720p) i można je oglądać tylko i wyłącznie na jednym ekranie.
  • Następny pakiet to Netflix standard, który kosztuje 43 zł za miesiąc. W tej ofercie platforma, podobnie jak w przypadku podstawowego pakietu, oferuje dostęp do wszystkich filmów i seriali w bibliotece. Różnica polega na tym, że plan ten umożliwia oglądanie produkcji na dwóch urządzeniach jednocześnie w jakości Full HD (1080p).
  • Najdroższa wersja Netflixa to pakiet premium. Miesięczny koszt tej oferty wynosi 60 zł. Użytkownicy, którzy się na niego decydują, mogą oglądać seriale i filmy w jakości 4K Ultra HD. Dodatkowo z najdroższego pakietu Netflixa można korzystać jednocześnie na czterech urządzeniach.

Ile kosztuje Netflix na rok?

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje Netflix za rok, ponieważ wszystko zależy od tego, na jaki pakiet zdecyduje się użytkownik. Ważną informacją jest fakt, że Netflix nie oferuje zniżek dla osób, które za oglądanie filmów i seriali chciałby zapłacić całą kwotę z góry za rok.

Cena Netflixa za rok to zatem suma miesięcznych pakietów. Koszt planu podstawowego Netflixa na rok wynosi 348 zł. Z kolei koszt Netflixa na rok przy pakiecie standard to 516 zł, a premium - 720 zł.

Jaki będzie abonament Netflixa w 2023 roku?

Na ten moment wiadomo, że ceny trzech dostępnych pakietów oferowanych przez Netflix nie ulegną zmianie i będą kosztować tyle samo, co w 2022 roku.

Wiele wskazuje jednak na to, że w 2023 roku w Polsce pojawi się możliwość zakupienia tańszego pakietu Netflix z reklamami. Na razie nowa opcja dostępna jest w Stanach Zjednoczonych, Australii, Brazylii, Francji, Japonii, Korei Południowej, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech oraz Hiszpanii. Wcześniej wersję próbną testowano w Kanadzie i Meksyku.

Czytaj także: To będzie hit Netflixa? Różowe lata 90. na nowym zwiastunie

Jak będzie wyglądać pakiet Netflix z reklamami? W ciągu godzinnego seansu ma pojawiać się od czterech do pięciu minut reklam, przed i w trakcie programu, a każda z nich może trwać od 15 do 30 sekund. Abonenci korzystający z oferty nie będą mogli pobierać seriali i filmów, a niektóre tytuły nie będą dostępne już na starcie ze względu na ograniczenia licencyjne. Z kolei jakość odtwarzanego wideo to 720p.

Dużym plusem jest z pewnością cena nowego pakietu Netflixa, gdyż jest ona ponad dwa razy niższa niż pełna wersja premium pozbawiona reklam. Dla przykładu, mieszkańcy USA płacą za pakiet 6,99 dol. miesięcznie (niecałe 33 zł), Niemiec - 4,99 euro (23,50 zł), a Wielkiej Brytanii - 4,99 funta (27 zł). Na razie nie wiadomo, jaka będzie cena Netflixa z reklamami w Polsce, ale prawdopodobnie bliższa średniej europejskiej.

Jak zapłacić za Netflix?

Istnieją trzy proste sposoby, aby zapłacić miesięczny abonament za subskrypcję Netflixa. Można to zrobić za pomocą:

  • karty kredytowej lub debetowej - po wprowadzeniu danych karty na platformie, opłata będzie pobierana automatycznie na początku każdego okresu rozliczeniowego aż do momentu rezygnacji z subskrypcji;
  • PayPal, ITunes lub za pośrednictwem partnerów, m.in. Orange, Play, T-Mobile czy Canal+;
  • kart podarunkowych Netflix - można je zakupić w sklepie internetowym lub stacjonarnym. Na karcie znajduje się kod, który należy wpisać na stronie Netflixa. To dobry pomysł na prezent urodzinowy i nie tylko.

Co ze współdzieleniem konta Netflix w 2023 roku?

Netflix od wielu lat mierzy się z problemem współdzielenia kont. Często zdarza się, że jednej subskrypcji premium korzysta większa ilość użytkowników. Zwalczanie udostępniania konta osobom spoza gospodarstwa domowego to dla Netflixa jedno z głównych zadań w 2023 roku.

Od początku roku firma Netflix ma pobierać dodatkowe opłaty od użytkowników kont, z których logowanie odbywa się w wielu lokalizacjach poza tą wskazaną jako adres główny. W przypadku powtarzających się logowań spoza lokalizacji ustawionej jako domowa firma doliczy opłatę.

Czytaj także: Najlepsze filmy i seriale Netfliksa w 2022. Wiem, że się nie zgodzimy

Wysokość dopłaty za współdzielenie konta na Netflixie nie została jeszcze ujawniona. W przypadku pilotażowych kont, które zostały objęte programem testów w krajach Ameryki Południowej, wynosiła ona około 3 dol. miesięcznie za dodatkowy telewizor.

W planie podstawowym można dodać jeden dom, w planie standardowym dwa domy, a w opcji premium maksymalnie trzy nowe gospodarstwa.

Użytkowników, którzy testowali tę usługę, Netflix prosił o wprowadzenie kodu weryfikacyjnego dla ich urządzenia. Kod był wysyłany do głównego właściciela konta i musiał być  wprowadzony w ciągu 15 minut. 

"Pożyczający" dostęp mogli oglądać Netflix po wprowadzeniu kodu, ale dostawali monity, dopóki właściciel konta nie zapłacił dodatkowej miesięcznej opłaty.

Co jest w abonamencie Netflixa?

Netflix jest największym serwisem streamingowym na świecie z 223 milionami użytkowników. 

Biblioteka filmów i seriali Netflixa zawiera mnóstwo oryginalnych pozycji i licencjonowanych hitów. Użytkownicy tej platformy streamingowej mają w czym wybierać. Najpopularniejsze produkcje Netflixa to m.in.:

Zobacz też:

Ile kosztuje HBO Max i jak go wykupić? Cena abonamentu w 2022 roku

Disney Plus i dzielenie konta. Czy rodzinie i znajomym można dać hasło?

Streaming drożeje. Dlaczego płacimy coraz więcej za Netflixa, Apple TV i inne usługi?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix | ceny netflix | Netflix filmy | Netflix seriale | netflix abonament

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy