Ile kosztuje Spotify w 2024 roku? Duża podwyżka cen

Ile kosztuje Spotify w 2024 roku? Muzyczny serwis streamingowy ogłosił właśnie podwyżki wszystkich cen abonamentów Premium w Polsce. Droższe będą opłaty za wszystkie plany - od indywidualnego (23,99 zł), duo (30,99 zł) po rodzinny (37,99 zł). Wyższa cena będzie także za Spotify dla studentów (12,99 zł). Nie zmienia się jedno. Spotify może być też za darmo i z reklamami.

Co to jest Spotify?

Spotify to szwedzki serwis strumieniowy oferujący dostęp do muzyki oraz podcastów na licencji freemium. Spotify zostało opracowane w 2006 roku przez zespół firmy Spotify, która została założona przez Daniela Eka. Etymologię nazwy Spotify należy rozumieć jako połączenie angielskich słów "spot" (znajdź, zauważ) oraz "identify" (rozpoznaj, zidentyfikuj).

Reklama

Spotify oferuje cyfrowe nagrania muzyczne i podcasty objęte prawami autorskimi, w tym ponad 82 milionów utworów, pochodzące od wytwórni płytowych i firm medialnych. Użytkownicy mogą wyszukiwać muzykę na podstawie wykonawcy, albumu lub gatunku. Oprócz tego Spotify pozwala tworzyć, edytować i udostępniać listy odtwarzania.

Spotify, dzięki odtwarzaczowi online, uzyskuje przepływność 128 kb/s dla darmowego konta i 256 kb/s dla konta Premium. W przypadku aplikacji komputerowej uzyskuje się odpowiednio 160 kb/s i 320 kb/s.

Spotify w trzecim kwartale 2023 roku miał 574 milionów użytkowników (wzrost 26 procent rok do roku), zaś liczba płacących subskrybentów wzrosła o 16 procent rok do roku, do 226 milionów. 

8 stycznia 2024 roku Spotify wprowadził zmianę w cennikach wszystkich planów Premium. Podwyżka jest tłumaczona kosztami, które ponosi firma. Dotychczasowi abonenci na razie płacą stare ceny. Nowe stawki będą pobierane od kwietnia, pod warunkiem, że każdy użytkownik zaakceptuje podwyżkę do końca marca. Jeśli tego nie zrobi, wtedy zostanie przeniesiony ze Spotify Premium do darmowego Spotify z reklamami. 

Ile kosztuje Spotify Premium na miesiąc, 3 miesiące i rok?

Wysokość opłaty zależy od wybranego pakietu. Ile kosztuje Spotify na miesiąc? Zakładając, że interesuje nas Spotify Individual dla jednej osoby, miesiąc użytkowania po podwyżce w 2024 roku kosztuje 23,99 zł (wcześniej 19,99 zł). 

Spotify Individual pozwala na dostęp do muzyki bez reklam. Można jej słuchać w trybie offline, gdziekolwiek się znajdujemy. 

Ile kosztuje Spotify na 3 miesiące? To wydatek 71,97 zł. Choć trzeba pamiętać, że często Spotify oferuje promocje dla nowych użytkowników (obecnie pierwszy miesiąc jest darmowy).

Ile kosztuje Spotify na rok? Indywidualne słuchanie muzyki i podcastów w serwisie przez dwanaście miesięcy kosztuje 287,88 zł. Oczywiście z subskrypcji można zrezygnować w dowolnym momencie. W tym wypadku trzeba też pamiętać o promocjach, które mogą sprawić, że roczna cena za korzystanie ze Spotify będzie niższa. 

Ile kosztuje Spotify Premium Duo w 2024 roku?

Platforma oferuje również plan Spotify Duo. Jak sama nazwa wskazuje, dedykowana dla dwóch osób. Aby z niego skorzystać, trzeba spełnić warunek, że para mieszka pod tym samym adresem. Ile kosztuje Spotify dla dwóch osób? W 2024 rok cena za Spotify Duo wynosi 30,99 zł (przed podwyżką 24,99 zł). 

Jak działa Spotify Duo? Rejestracji dokonuje osoba, która będzie zarządcą planu. Ta może zajmować się płatnościami, ustawiać adres, a także zapraszać i usuwać członków. W Spotify Duo każdy korzysta z własnego konta, więc nikt nie udostępnia hasła i każdy użytkownik zachowuje własną zapisaną muzykę i playlisty. 

Ile kosztuje Spotify Premium dla studentów? Cena w 2024 roku

Spotify Student dedykowana tylko dla jednego konta. Studenci, wykupując ten pakiet, mogą liczyć na słuchanie muzyki bez reklam, dostępu do całej biblioteki Spotify oraz odtwarzanie muzyki w trybie offline, gdziekolwiek użytkownik się znajduje. Zaletą jest także to, że dzięki usłudze student może słuchać każdego utworu w lepszej jakości. 

Ile kosztuje Spotify dla studentów? Spotify Student to w 2024 roku miesięczny wydatek 12,99 zł (przed podwyżką plan kosztował 9,99 zł). Do skorzystania z oferty potrzebna jest jednak legitymacja studencka. Niestety Spotify dla studentów nie jest dostępny dla tych, którzy wcześniej korzystali z wersji premium. 

Ile kosztuje i jak działa Spotify Premium Family? Plan dla całej rodziny

Muzyczna platforma ma również propozycje dla całych rodzin. Dzięki Spotify Family można stworzyć sześć kont. Plan rodzinny, podobnie jak w Spotify Duo, jest skierowany dla osób mieszkających pod tym samym adresem.

Ile kosztuje Spotify dla rodziny? Koszt Spotify Family po podwyżce w 2024 roku to wydatek 37,99 zł miesięcznie (29,99 zł przed zmianą cennika). Za tę cenę domownicy dostają muzykę bez reklam w trybie offline i na żądanie, ale także Family Mix. To playlista dla całej rodziny z regularnie aktualizowaną muzyką, którą lubią wszyscy użytkownicy. Dodatkowo istnieje funkcja blokowania wulgarnych treści. 

Czy można korzystać ze Spotify za darmo?

Korzystanie z aplikacji Spotify jest bezpłatne. Płatne jest natomiast korzystanie z wymienionych ofert Premium. Ze Spotify można korzystać za darmo, ale jest to związane z szeregiem ograniczeń. Te to przede wszystkim reklamy oraz brak dostępu do wielu utworów.

Z kolei Spotify Premium to brak reklam, możliwość pobierania muzyki i dostępność trybu offline. Płatna subskrypcja to także możliwość odtwarzania dowolnych utworów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Spotify | SEO
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy