Reklama

Fotowoltaika w Łodzi - opłacalna inwestycja czy zbędny wydatek?

Inwestowanie w instalacje fotowoltaiczne ma tyle samo przeciwników co zwolenników. Prawda o tym, czy warto inwestować w systemy fotowoltaiczne, leży jak zawsze po środku - zamiana energii słonecznej w energię elektryczną może być opłacalna, ale pod pewnymi warunkami. Fotowoltaika w Łodzi - sprawdź, czy się opłaca.

Chcąc zamontować instalację fotowoltaiczną, trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników, nie tylko tych związanych z samą instalacją, ale również nasłonecznieniem w danej lokalizacji oraz kątem nachylenia dachu, na którym mają być zamontowane panele słoneczne. Coraz większą popularnością cieszy się fotowoltaika dla rolnictwa, którą rolnicy traktują jako formę dywersyfikacji przychodów.

Panele fotowoltaiczne a ilość wytwarzanej energii

Przeciwnicy instalacji fotowoltaicznych podnoszą argument, jakoby w Polsce panowało zbyt małe nasłonecznienie, żeby inwestycja w instalację była opłacalna. Tymczasem jest to prawda jedynie w części. Właściciele instalacji fotowoltaicznych zyskują status prosumenta, a więc konsumenta, który jednocześnie zużywa oraz produkuje energię elektryczną. Przetwarzając energię słoneczną w elektryczną, fotowoltaika Pabianice nie tylko zaspokaja całkowicie zapotrzebowanie na prąd nawet dużego gospodarstwa domowego, ale również produkuje nadwyżki prądu. Według polskiego prawa, prosument może odsprzedać nadwyżkę wytworzonej energii do sieci, a później odkupić ją po niższej cenie w momencie, w którym instalacja nie zaspokoi zapotrzebowania na tę energię. W rzeczywistości konsument ponosi więc jedynie koszty opłaty stałej. Montaż instalacji fotowoltaicznej przynosi więc realne oszczędności.

Reklama

Instalacje fotowoltaiczne to nie tylko niezależność energetyczna

Montaż paneli fotowoltaicznych opłaca się znacznie bardziej, niż jeszcze, np. 5 lat temu. Dostępne wówczas ogniwa fotowoltaiczne mogły zaoferować moc instalacji na poziomie 250 Wp, a teraz można kupić panele o mocy powyżej 330 Wp. Panele fotowoltaiczne są coraz tańsze, wzrasta ich wydajność, a przy tym rośnie cena prądu. To wszystko sprawia, że instalacja fotowoltaiczna z Eeef.pl to coraz bardziej opłacalna inwestycja.

Oprócz licznych korzyści stricte finansowych, fotowoltaika Łódź podnosi wartość domu, na którym zamontowane są panele. Zatem, mając w planie sprzedaż nieruchomości z instalacjami fotowoltaicznymi, można ich koszt doliczyć do ceny nieruchomości niemal w całości - instalacje powoli tracą na wartości.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy