Krups Intuition Preference – wygląd, funkcjonalność i nowoczesność

Kawa jest napojem znanym w każdym zakątku świata. Jej picie to tradycja osób, które chcą dodać sobie energii. Filiżanka aromatycznej kawy z mlekiem jest też znakomitym dodatkiem do towarzyskiego spotkania lub wypoczynku przy książce. Dzięki nowoczesnym ekspresom z linii Krups Intuition Preference ulubiony napój przygotuje się za jednym dotknięciem.

Badania statystyczne pokazują, że Polacy coraz chętniej sięgają po kawę. Ma to związek przede wszystkim z lepszym dostępem do dobrej jakości ziaren oraz nowoczesnych sprzętów do parzenia kawy. Na rynku znajduje się wiele zaawansowanych technologicznie urządzeń, które przygotują zarówno głębokie w smaku espresso, jak i lekkie niczym chmurka café latte. Jednym z nich jest Krups Intuition Preference z innowacyjnym ekranem SMART SCREEN.

Za co Polacy kochają kawę?

Sposób picia kawy przez Polaków zmienił się na przestrzeni ostatnich dekad. Jeszcze 20 lat temu w sklepach były dostępne niemal wyłącznie opakowania kaw mielonych o wątpliwej jakości. Zdecydowana większość kawoszy piła tzw. plujkę, czyli czarną kawę zalewaną wrzątkiem. Na szczęście sposób przygotowania kawy się zmienił i w coraz większej liczbie domów można znaleźć nowoczesne ekspresy do kawy. Statystyki pokazują, że ponad ⅓ miłośników kawy w Polsce parzy ją w ekspresie ciśnieniowym. Warto jednak pamiętać, że producenci oferują użytkownikom ekspresy, które wyróżniają się nie tylko nowoczesnym designem, lecz także funkcjonalnością i łatwą, intuicyjną obsługą. Jednym z nich jest .

Krups Intuition Preference EA8738

Prosty, ale bardzo elegancki design pasujący do każdej kuchni i biura to pierwsze, co rzuca się w oczy w jednym z najnowszych ekspresów ciśnieniowych Krups Intuition Preference EA873 w kolorze czarnym. Został on zaprojektowany z myślą o prostej, wręcz intuicyjnej obsłudze, która zwiększa wygodę użytkownika. To wszystko jest możliwe dzięki wyświetlaczowi SMART SCREEN, który obsługuje się za pomocą dotyku, podobnie jak smartfon.

Tym, co wyróżnia ekspres marki Krups, jest możliwość personalizacji. Miłośnik pobudzającego napoju sam wybierze swój ulubiony napój, dobierając moc kawy, stopień zmielenia ziaren, a nawet objętość. Wybrane parametry można zapisać w pamięci ekspresu i od tej chwili cieszyć się ulubioną kawą o każdej porze dnia. Urządzenie zapamięta aż 8 ulubionych przepisów, którym można przypisać kolor i słowo klucz, z którym kojarzymy dany napój. Ułatwia to intuicyjne korzystanie z ekspresu.

System kolorowych podświetleń informuje użytkownika (ekspres podświetla się wówczas na kolor czerwony) o konieczności dodania wody lub ziaren kawy do zbiornika, a także opróżnieniu tacki ociekowej czy zbiornika na ciasteczka kawowe.

Zintegrowany system OTC (One-touch cappuccino) razem z ruchomą dyszą spieniającą pozwala na przygotowanie lekkiej i puszystej mlecznej pianki zarówno z mleka krowiego, jak i roślinnego.

Duży, 3-litrowy zbiornik na wodę oraz 250-gramowy pojemnik na ziarna ekspresu Krups Intuition Preference pozwoli na przygotowanie ciepłego napoju dla całej rodziny. Urządzenie wyposażone jest w 13 automatycznych przepisów na ristretto, espresso, café long, doppio, americano, lungo, espresso macchiato, cappuccino, latte macchiato, flat white, spienione mleko, café latte oraz ciepłą wodę, idealną do przygotowania herbaty ziołowej, zielonej i czarnej.

Co ważne, ekspres Krups ma młynek (stożkowy, żarnowy) z 5-stopniową regulacją mielenia ziaren. Użytkownik może również wybrać jeden z trzech poziomów temperatury i ustawień mocy.

Konserwacja i czyszczenie ekspresu do kawy Krups Intuition Preference

Aby ekspres do kawy służył przez wiele lat, konieczna jest regularna konserwacja. Osad z kamienia może być jedną z przyczyn uszkodzenia ekspresu Krups Intuition Preference. Przy zakupie ekspresu w opakowaniu dołączony jest zestaw powitalny, w skład którego wchodzą dwie tabletki czyszczące, saszetka do usuwania kamienia, filtr wody, a także akcesoria do czyszczenia systemu mlecznego. Jak często dokonywać czyszczenia? Ekspres sam o tym poinformuje, wyświetlając informacje o konieczności przeprowadzenia tego procesu.

Oprócz pozbywania się kamienia należy także zadbać o dokładne czyszczenie systemu mlecznego. Dzięki temu jakość  spienionego mleka na długo pozostanie satysfakcjonująca. Zajmuje to zaledwie 5 minut. Należy dokładnie umyć części systemu mlecznego pod bieżącą wodą oraz usunąć pozostałości po mleku za pomocą igiełki. Gdyby to nie wystarczyło, można te elementy namoczyć w ciepłej wodzie z mydłem i pozostawić na kilka godzin.

.
Dowiedz się więcej na temat: kawa | ekspres | kuchnia | sprzęt
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy