Zajrzyjcie do wnętrza statku Starship. Elon Musk publikuje bardzo ciekawy film

Kilka dni temu odbyła się oficjalna prezentacja prototypu statku Starship od SpaceX, który za dwa lata zabierze w podróż wokół Księżyca kilkunastu turystów. Dziś będziecie mogli zobaczyć pojazd od środka, dzięki Muskowi.

Wielu fanów firmy SpaceX określa prototyp statku wielkim, stalowym silosem na zboże. Elon Musk postanowił pokazać wszystkim niedowiarkom, że to nie makieta, tylko pojazd, który po kolejnych modyfikacjach sięgnie kosmosu. Statek znajduje się w ośrodku testowym firmy w Boca Chica w Teksasie.

Miliarder pokazał od środka przestrzeń ładunkową statku. Znajduje się ona w jego górniej części. Cały pojazd zbudowany jest ze stali nierdzewnej, co idealnie słychać na nagraniu, a to za sprawą pojawiającego się specyficznego, metalicznego echo. Najprawdopodobniej zostaną tam zainstalowane testowe ładunki, by inżynierowie mogli zebrać cenne dane w trakcie kolejnych testów.

Reklama

W ostatecznej wersji statku, przestrzeń ładunkowa będzie mogła pomieścić nawet 100 ton urządzeń lub 100 kosmicznych turystów. Elon Musk zapowiedział na konferencji, że obecna wersja statku Starship odbędzie lot na kilkadziesiąt kilometrów ponad powierzchnię Ziemi w ciągu 2 miesięcy, natomiast kolejna wersja osiągnie przestrzeń kosmiczną ok. marca 2020 roku. Rok później, statek ma być już gotowy do odbywania regularnych lotów załogowych na Księżyc.

Źródło: GeekWeek.pl/SpaceX/Elon Musk / Fot. SpaceX/Elon Musk

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy