"Avatar 2" i rewolucyjne technologie

Twórca przełomowego "Avatara" - James Cameron - wypowiedział się niedawno na temat kolejnego milowego kroku w technologii kręcenia filmów. Swoje pomysły ma zamiar wcielić w życie podczas kręcenia "Avatara 2".

James Cameron to reżyser perfekcjonista, który od wielu lat wyznacza nowe technologiczne standardy kina. Być może to właśnie dlatego większość jego filmów z miejsca zostaje okrzyknięta dziełami kultowymi.

Jak pamiętamy, Cameron w swoich filmach bardzo często wykorzystywał tematykę podwodnych ekosystemów. Te inspiracje były bardzo dobrze widoczne w takich filmach, jak fantastyczna "Otchłań", dokumentalny "Aliens of the Deep" czy melodramatyczny "Titanic".

Biorąc pod uwagę zainteresowania reżysera, nie powinien dziwić fakt, że kolejna część "Avatara" odkryje przed nami podmorskie głębiny planety Pandora. Ciekawy jest fakt, że Cameron wcale nie skupia się tak bardzo na stworzeniu nowej, podwodnej technologii filmowania. Jego wizja wykracza daleko poza trylogię "Avatar" i wszystko, co oferuje nam dzisiejsze kino.

Reklama

W zamieszczonym tu wywiadzie reżyser i wizjoner kładzie nacisk na zupełnie nową jakość obrazu uzyskaną dzięki wyjściu poza żelazną (i przestarzałą - jak twierdzi) ramę wyświetlania obrazu z częstotliwością 24 klatek na sekundę. Zobaczcie, jak James Cameron planuje ukształtować przyszłość kina w ciągu kilkunastu najbliższych lat.

James Cameron o "Avatarze 2":

http://hdtvmania.pl/

Jakub Tabaczewski

HDTVmania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Avatar (film) | James Cameron
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy