Blu-ray podbije Polskę?

Ostatnie wyniki sprzedaży filmów na płytach Blu-ray w Wielkiej Brytanii są zaskakujące. W ciągu listopada sprzedaż wzrosła o 165 procent - czytamy w dzienniku "Polska". Jak z Blu-ray jest w Polsce?

Liczba wszystkich odtwarzaczy Blu-ray w Polsce dochodzi już do stu tysięcy, z czego przeszło pięćdziesiąt tysięcy to konsole PlayStation 3 wykorzystywane przede wszystkim do gier, wylicza dziennik "Polska" .

Jednak biznes płyt Blu-ray w naszym kraju dopiero się rozkręca i - jak przewidują analitycy - prawdziwe zakupy zarówno sprzętu, jak i filmów Blu-ray będziemy mieli okazję zaobserwować dopiero w tym roku. Tym bardziej, że wydawnictwa na płytach Blu-ray w Polsce są coraz tańsze.

Podobnie na świecie - cena nowości wydawniczych obniżyła się średnio z 35 do ok. 25 dol. Studia filmowe szacują wartość światowego rynku Blu-ray w zeszłym roku na około 1 mld dol. i przewidują w przyszłym roku wzrost o 100 proc. W całej Europie liczba filmów nagranych na płytach Blu-ray wzrosła rok do roku o 320 proc - czytamy w dzienniku "Polska".

Reklama
Media2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy