Czerwcowa inwazja 3D autorstwa Sony

W czerwcu rozpocznie się inwazja 3D Sony - na rynku pojawi się pierwszy telewizor 3D Sony, HX800, gry 3D, odtwarzacze Blu-ray oraz transmisję meczów Mistrzostw Świata RPA.

Jednym z pierwszych telewizorów 3D, jaki wprowadzi na rynek Sony, będzie HX800. W kolejnych tygodniach pojawią się następne telewizory. HX800 ma odświeżanie obrazu na poziomie 200Hz, korzysta z technologi LED i oczywiście obsługuje rozdzielczość 1080p. Sprzęt korzysta także z rozwiązań mających być wizytówką telewizorów 3D Sony - m.in. "LED Boost" i "3D Up-conversion". Za tymi nazwami kryją się rozwiązania mające w założeniu poprawić jakość i ostrość obrazu.

Gry 3D i rozrywka 3D

Poprzez sieć PlayStation Network będzie można pobrać pierwsze stereoskopowe gry 3D - będą to wersje 3D gier "WipEout HD", "Motorstorm Pacific Rift", "PAIN" i "Super Stardust HD". W czerwcu pojawią się także filmy 3D w formacie Blu-ray. A raczej film - "Klopsiki i inne zjawiska pogodowe" ze stajni Sony Pictures Home Entertainment (nie znamy jeszcze daty polskiej premiery). W czerwcu rozpocznie się także transmisja z Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

Reklama

Sprzęt 3D

Telewizor to jedno, ale to oglądania materiałów 3D będziemy jeszcze potrzebowali odpowiednich okularów 3D z aktywną migawką oraz nadajnika synchronizującego się z tymi okularami. Teoretycznie możemy kupić telewizor 3D, ale zrezygnować z okularów i nadajnika - dokupując je później. Asortyment okularów będzie obejmował sprzęt o różnej wielkości, a także kolorach. Po załadowaniu baterii umieszczonych w okularach - będzie można oglądać materiały 3D przez 100 godzin.

Nie zabraknie także odtwarzaczy Blu-ray 3D - model S470 otrzyma odpowiednią aktualizację oprogramowania. Natomiast zupełnie nowy model S570, trafi do sprzedaży w czerwcu. Kolejną nowością 3D będzie także BDV-E370.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama