Reklama

Koss Striva, czyli słuchawki z Wi-Fi

Patrząc na najnowsze produkty potentata słuchawkowego wydaje się, że zastosowane w nich rozwiązanie jest tak banalne, że powinno być na rynku już od długiego czasu. Jednak dopiero teraz w sklepach pojawiają się słuchawki z dostępem do internetu.

Koss równocześnie wprowadził dwa modele słuchawek z Wi-Fi - Pro oraz Tap. Te pierwsze to model nauszny, drugie - mimo sporych rozmiarów - są natomiast douszne. Oba modele oferują trzy sposoby słuchania muzyki.

Pierwszy to odbiór streamów radiowych bezpośrednio z internetu - słuchawki są zupełnie autonomicznym odbiornikiem, dającym dostęp do tysięcy internetowych rozgłośni radiowych. Nawigacja po programach podobno jest bardzo prosta i intuicyjna. Sposób drugi to typowa funkcja bezprzewodowego słuchania muzyki z różnych urządzeń, wyposażonych w wyjście audio. Niezbędny do tego jest nadajnik o nazwie CAP (Content Access Point), który emituje bezprzewodowy sygnał dla słuchawek. Urządzenie wpinane do złącza audio na szczęście znajduje się w zestawie ze słuchawkami. Dla zwolenników klasycznego kablowego połączenia producent przewidział i taką możliwość. Dostarczany w zestawie przewód mini USB - mini jack umożliwia słuchanie muzyki stereo z większości urządzeń.

Reklama

Oba modele mają takie samo pasmo przenoszenia - 10 - 20 000 Hz oraz skuteczność - 95 dB. Wbudowane akumulatory pozwalają maksymalnie na 15 godzin odtwarzania muzyki, a ładuje się je przez standardowe złącze mini USB.

Oba modele będą miały również podobną cenę rynkową - ok. 500 dol. Czy moduł Wi-Fi faktycznie jest potrzebny? Jak często nabywca będzie korzystał z możliwości słuchania internetowych rozgłośni? Przypuszczam, że będzie to zależeć od łatwości obsługi. Bo jeżeli się okaże, że jest zbyt złożona, to zdecydowanie łatwiej będzie wpiąć się przewodem mini jack w smartfona.

Zabierz pocztę na majówkę! Sprawdź wersję mobilną

Marcin Honkisz

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: słuchawki | wi-fi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL