Najmniejszy, dotykowy odtwarzacz MP3 na świecie?

Dziś praktycznie każda lepsza komórka może zastąpić odtwarzacz MP3. Telefony mają wystarczająco dużo pamięci, by pomieścić nawet całkiem bogate zbiory muzyczne. Jak w trudnych czasach radzą sobie producenci zwykłych odtwarzaczy MP3? Walczą rozmiarami.

Za sprzęt odpowiedzialna jest firma Bluetree Electronics z Singapuru. Niewielki odtwarzacz theKube2 jest, według producenta, najmniejszym dotykowym sprzętem tego typu. Aluminiowy odtwarzacz wyposażono w akumulator pozwalający na 6 godzin pracy po godzinnym ładowaniu. Pamięć theKube2 to 4 GB na karcie microSD. Niezbyt dużo, patrząc na rozwiązania oferowane przez konkurencyjne produkty. Na szczęście nabywca odtwarzacza może we własnym zakresie wyposażyć się w kartę o pojemności 32 GB. To brzmi już znacznie lepiej.

Producent przezornie nie poinformował o dokładnych rozmiarach swojej zabawki, więc nie można z całą pewnością stwierdzić, że theKube2 faktycznie jest najmniejszym odtwarzaczem świata. Całkiem możliwe, że osoby szukające miniaturek powinny wybrać raczej iPoda Shuffle. Jedno jest pewne - theKube2 to wybór znacznie tańszy.

Reklama

Odtwarzacz trafia właśnie do sklepów sieci 7-Eleven w Singapurze za równowartość około 35 dolarów amerykańskich (120 zł). Oficjalny, światowy debiut zabawki zaplanowano na targi CES w Las Vegas. Kto wie, może sprzęt trafi też do naszego kraju?

Paweł Żmuda

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: MP3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy