Nowa generacja LG Smart TV 2013

LG prezentuje najnowszą linię telewizorów Smart TV CINEMA 3D, zapewniającą intuicyjność obsługi i szeroki dostęp do rozrywki.

Telewizory LG Smart TV CINEMA 3D na rok 2013 mają być łatwe w obsłudze dzięki użyciu pilota Mgic. Jest on wyposażony w wiele  funkcji - m.in. pozwala na sterowanie na zasadzie "wskaż i kliknij". W pilocie zastosowano specjalną rolkę, która umożliwia przewijanie w górę i w dół, co sprawdzi się przy przewijaniu stron internetowych, czy regulacji rozmiaru obrazu podczas korzystania z aplikacji, takich jak np. Google Maps. Dodatkowo umieszczony w rolce przycisk pozwala za pomocą jednego kliknięcia wybrać np. ulubioną sekcję w panelu Smart Home czy jakąkolwiek funkcjonalność, bez skomplikowanego przechodzenia za pomocą przycisków góra, dół, bok. Dzięki funkcji sterowania kursorem, pilot może stać się jednocześnie kontrolerem w grach wideo, które są dostępne w sekcji gier LG Game World.

Reklama

Sterowanie gestami z pilotem Magic

Wykonując określone ruchy pilotem Magic, użytkownicy mogą wyświetlać często używane menu lub uruchamiać najpotrzebniejsze funkcje. Na przykład, wybrany kanał telewizyjny można włączać pisząc w powietrzu jego numer - np. 1,2,3 itd.

Wyszukiwanie głosowe

W pilocie Magic zastosowano także funkcję rozpoznawania mowy, pozwalającą użytkownikom na interaktywne wyszukiwanie wybranych treści w Internecie za pomocą głosu, bez potrzeby wpisywania na klawiaturze. Nowe oprogramowanie "Natural Language Recognition" rozpoznające mowę sprawia, że wydawanie poleceń głosowych jest naturalne.

Co więcej, jeśli ktoś woli bardziej tradycyjną formę wyszukiwania, LG stworzyło dla swoich użytkowników aplikację Pilot LG, która zamieni każdego smartfona z systemem Android w urządzenie w pełni sterujące telewizorem. Aplikację pod nazwą "LG TV Remote" można bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play Store.

Ulepszona funkcja SmartShareTM pozwala kopiować lub przenosić treści z urządzeń na telewizory LG Smart CINEMA 3D z wykorzystaniem systemów łączności, takich jak WiDi, MHL lub Miracast.

W modelach LG TV z 2013 wymiana treści między urządzeniami jest jeszcze łatwiejsza, dzięki funkcji Tag On, która umożliwia połączenie dwóch urządzeń, co znacząco przyspiesza wymianę plików multimedialnych. Aby z niej skorzystać, wystarczy przyłożyć smartfon obsługujący system NFC (Near Field Communication) do naklejki NFC (w komplecie z TV), a zawartość smartfona będzie widoczna na telewizorze.

Chmura LG (LG Cloud)

Kolejną funkcją, która znacznie ułatwi dzielenie się treścią będzie chmura -  LG Cloud, która pozwoli na zapisywanie zdjęć, filmów, plików dźwiękowych z dowolnej lokalizacji w chmurze, a następnie odtwarzanie jej na telewizorze. Funkcjonalność ta zostanie udostępniona użytkownikom nowych Smart TV w II połowie 2013 roku.

Łatwy dostęp do filmów i rozrywki

Za pomocą jednego ruchu pilotem Magic, połączymy się ze znajomymi dzięki wbudowanej usłudze Skype (we wszystkich telewizorach Smart TV).Za  dzielenie się informacjami odpowiada funkcja Social Center, w której oglądając telewizję można korzystać równolegle z serwisów społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter.

Treści Premium

Użytkownicy mają dostęp do treści oferowanych m.in. przez Orange, HBO Go, FilmBox, VoD.pl, Ipla (między innymi 21 kanałów telewizyjnych na żywo), Ipla Film, Ipla Sport (transmisje wydarzeń sportowych na żywo), Eurosport (kanały na żywo Eurosport i Eurosport2), Deezer, YouTube, Dailymotion, Redbull TV, Euronews, Viewster, Vtuner, iConcerts, oraz Museum (aplikację oferującą wirtualną wycieczkę po najbardziej znanych muzeach świata we własnym salonie).

Dodatkowo, usługa Game World - Świat gier w telewizorze zapewnia dostęp do gier - również dla najmłodszych użytkowników, a opatentowany pilot Magic może pełnić funkcję kontrolera konsoli do gier.

Jakość obrazu LG

We flagowych modelach LG Smart TV zastosowano technologię Micro Pixel Control, dzięki czemu telewizor kontroluje każdy segment podświetlający matrycę ekranu z osobna. Pozwala to na osiągnięcie dokładności wyświetlania, z zachowaniem wysokiego wskaźnika kontrastu. Rozwiązanie to sprawia również, że możliwe jest jednoczesne uzyskanie  głębi czerni oraz bardzo żywych kolorów, przy  niewielkim zużyciu energii. Wszystko to dzieje się w połączeniu z panelem IPS, który zapewnia szeroki kąt widzenia.

Wszystkie telewizory LG Smart TV na rok 2013 zostały wyposażone w dwurdzeniowe procesory, umożliwiające szybsze przetwarzanie danych, a tym samym płynniejsze wyświetlanie ostrego obrazu, korzystanie z gier, a także używanie kilku funkcji równocześnie.

LG CINEMA 3D

Dzięki funkcjom Sound Zooming i 3D Depth Control, użytkownik w zależności od indywidualnych preferencji, może regulować głębię i zakres efektów trójwymiarowych, gwarantujących wrażenia dostosowane do potrzeb każdego domownika. Co więcej, dzięki wbudowanemu konwerterowi, każdy obraz wyświetlany w technologii 2D może być płynnie przekształcony do 3D, z zachowaniem głębi i wysokiej jakości obrazu. Dodatkowo, jeśli rozdzielczość przedstawianych treści jest zbyt niska, funkcja Resolution Upscaler automatycznie skoryguje wszelkie niedoskonałości.

Nowe modele LG na rok 2013 r. charakteryzują się minimalistyczną konstrukcją, zgodną z najnowszymi trendami. Chcąc zapewnić widzom jeszcze większe wrażenie uczestnictwa w przebiegu zdarzeń, ramka telewizora LG CINEMA SCREEN została zminimalizowana. Dopełnieniem tego efektu jest podstawa Magic Stand. Została ona wyposażona w praktyczną funkcję obrotu  - Magic Swivel, umożliwiającą zmianę ustawienia ekranu.

Kolekcja LG Smart TV CINEMA 3D 2013 składa się z poniższych modeli:

- Seria LA860V - 55/47" 

- Seria LA740S - 60/55/47"

- Seria LA690S - 55/47/42"

- Seria LA640S - 55/47/42"

- Seria LA620S -55/ 50/47/42/32"

Link

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Smart TV | Telewizor | LED
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy