Panele oferujące najlepszą jakość 3D

Panasonic Corporation opracowała 32- i 37-calowe panele LCD IPS Alpha z podświetleniem LED, które oferują największą w branży szybkość skanowania (2 ms), aby zapewnić wysoką jakość obrazu 3D (jak twierdzi Panasonic).

IPS3 Alpha firmy Panasonic zdobyły uznanie jako panele LCD, które łączą cechy energooszczędności z najkrótszym w branży czasem reakcji. Panasonic zastosował w nich swoją unikatową, transmisyjną technologię IPS-pro4, która charakteryzuje się szerokim kątem widzenia i wysokim stopniem przepuszczania światła.

Jeśli chodzi o tryb 3D, odtwarzanie obrazów Full HD 3D wymaga ekranu, który potrafi szybko przetwarzać ogromną ilość informacji, ponad dwa razy szybciej niż zwykłe ekrany Full HD, ponieważ obrazy trzeba wyświetlać naprzemiennie dla lewego i prawego oka, aby stworzyć wrażenie trójwymiarowości. Co więcej, wyświetlanie obrazów 3D, które spełniałyby standardy jakości firmy Panasonic i dorównywały tym, które można uzyskać na panelach plazmowym, wymaga ograniczenia przesłuchu (nakładania się obrazów) w panelach LCD.

Aby uporać się z tymi wyzwaniami i zmaksymalizować zalety paneli IPS Alpha, Panasonic dokonał znacznych zmian w całym procesie wytwarzania paneli, od struktury do kluczowych materiałów. Ponadto dzięki nowo opracowanej technologii Advanced Pre-Charged Driving, która zapewnia największe w branży tempo skanowania (2 ms)1, udało się uzyskać szybkość wyświetlania dwukrotnie większą, niż w przypadku poprzednich modeli. W rezultacie Panasonic stworzył panele LCD, które niemal całkowicie eliminują przesłuch i oferują jednolity, czarny obraz o szerokiej gradacji, podobnie jak panele plazmowe. Panele LCD mają też pełną rozdzielczość filmową, co zapewnia lepszą reprodukcję obrazu nawet w trybie 2D. Ograniczenie przesłuchu w połączeniu z głęboką czernią przekłada się na klarowny obraz Full HD 3D o doskonałym kontraście i wysokiej jakości, porównywalny z tym, jaki oferują panele PDP.

Reklama

W tym roku finansowym, obserwując rozwój rynku telewizorów 3D w Japonii, Europie i Stanach Zjednoczonych oraz rosnącą popularność produktów 3D w krajach rozwijających się, Panasonic wprowadził do sprzedaży swoje telewizory 3D w 80 krajach na całym świecie. Oczekuje się, że w 2012 r. globalny popyt wzrośnie do 40 milionów sztuk ze względu na coraz większą ilość dostępnej treści 3D.

Popyt na ekrany 3D ma rosnąć nie tylko ze względu na potrzeby konsumentów, ale również na zwiększone zainteresowanie zastosowaniami telewizyjnymi, korporacyjnymi, komercyjnymi i medycznymi.

Najważniejsze cechy nowego produktu

1.Nowa, superszybka technologia skanowania 3D LCD (Advanced Pre-Charged Driving):

Redukcja przesłuchu w panelach LCD była uważana za trudną, ponieważ są one sterowane metodą "linia po linii", a nie "klatka po klatce", jak panele PDP. Jednak dzięki nowo opracowanej, superszybkiej technologii skanowania 3D LCD Panasonic uzyskał najkrótszy w branży czas skanowania, równy zaledwie 2 ms. Co więcej, technologia ta minimalizuje nakładanie się obrazów przeznaczonych dla lewego i prawego oka, tworząc naturalny obraz wideo 3D.

2.Nowy panel 3D o krótkim czasie reakcji:

Panasonic dwukrotnie skrócił czas reakcji panelu LCD w porównaniu z poprzednimi modelami, zmniejszając grubość warstwy ciekłokrystalicznej i używając nowo opracowanego kryształu o wysokiej ciekłości. Panele IPS cechują się krótkim czas reakcji niezależnie od temperatury panelu lub gradacji barw, więc zapewniają stabilny obraz 3D wysokiej rozdzielczości natychmiast po włączeniu.

Oprócz powyższych technologii nowe panele 3D IPS LCD używają nowo opracowanego przez Panasonic algorytmu przetwarzania sygnału 3D, aby zmniejszyć przesłuch na podstawie wstępnego skanowania danych wideo, a ponadto płynnie odtwarzać źródła wideo 24 Hz, takie jak filmy, zapewniając realistyczny obraz 3D z bogatą fakturą.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy