Pierwszy przenośny Blu-ray Sony i inne nowości

Dla poszukujących domowej rozrywki przez duże "R" firma Sony przygotowała trzy nowe, 2.1 kanałowe zestawy kina domowego z odtwarzaczem Blu-ray: BDV-EF200, BDV-L600 i BDV-L800.

Dzięki technologii BRAVIA Internet Video, nowe zestawy umożliwiają odtwarzanie filmów prosto z iternetu. Technologia S-Force PRO pozwala na reprodukcję wirtualnego dźwięku przestrzennego 3D i usuwa z widoku brzydkie przewody, a technologia IP Noise Reduction zapewnia niezwykłą ostrość obrazu przy oglądaniu materiałów z internetu.

Dwa porty HDMI umożliwiają łatwe podłączanie innych urządzeń HD, takich jak przystawki STB i konsole do gier. Posiadacze iPodów i telefonów iPhone mają do dyspozycji dok na swoje urządzenia i mogą z nich bez przeszkód odtwarzać muzykę i filmy. Co więcej, użytkownicy iPodów touch, telefonów iPhone i smartfonów Android mają możliwość zdalnego sterowania odtwarzaczem.

Modele BDV-L600 i BDV-L800M są wyjątkowo uniwersalne w instalacji, bowiem wchodzący w ich skład odtwarzacz można ustawić poziomo, pionowo, a nawet zawiesić na ścianie. Zestaw BDV-L800 jest ponadto wyposażony w sieć bezprzewodową Wi-Fi oraz głośniki o kącie emisji 270 stopni, gwarantujące doskonałe wrażenia słuchowe w całym pomieszczeniu.

Reklama

BDP-S780

Odtwarzacz Blu-ray Disc BDP-S780 z funkcją konwersji 2D'3D należy do ścisłej czołówki pod względem jakości i wierności reprodukowanego obrazu. Zaawansowana technologia "IP Content Noise Reduction Pro" optymalizuje obrazy o niższej jakości. Co więcej, technologia Super Bit Mapping Video sprawia, że obraz wyróżnia się naturalnym wyglądem zarówno przy odtwarzaniu z płyt Blu-ray i DVD, jak i oglądaniu filmów z internetu o niższej rozdzielczości.

Wyposażony w sieć bezprzewodową odtwarzacz BDP-S780 ułatwi też utrzymanie kontaktu z przyjaciółmi i bliskimi. Nowy model pozwala bowiem na prowadzenie z domowego salonu darmowych rozmów i wideopołączeń przez Skype, na dużym ekranie Full HD. Aplikacja Media Remote przyda się z kolei tym, którzy lubią żeglować po sieci lub używać swojego smartfonu do sterowania odtwarzaczem.

BDP-SX1

W tym roku firma Sony wprowadza na rynek swój pierwszy przenośny odtwarzacz Blu-ray Disc: BDP-SX1. Będzie on idealnym rozwiązaniem dla osób, które stale są w ruchu, ale mimo to chcą korzystać ze swej kolekcji nagrań Blu-ray.

Dla zapewnienia kryształowo czystego obrazu odtwarzacz BDP-SX1 został wyposażony w 10,1-calowy (26 cm) obrotowy wyświetlacz LCD o dużej rozdzielczości. Wbudowany port USB zapewnia łatwy dostęp do nagrań z różnych urządzeń przenośnych, a wewnętrzny akumulator wystarczy po jednym naładowaniu nawet na 5 godzin odtwarzania. Odtwarzacz BDP-SX1 jest nieduży, lekki i bardzo poręczny. Mimo to, nie ustępuje jakością oferowanej rozrywki urządzeniom domowym. W odróżnieniu od nich może być jednak używany właściwie wszędzie.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Sony | blu-ray
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy