Power TV na satelicie w HD od 2014 roku?

20 listopada wystartuje nowy kanał muzyczny - Power TV. Stacja na satelicie nadawać ma początkowo w standardowej wersji SD w MPEG-4, sieci kablowe nadawać będą od samego początku wersję HD. Jednak jak ujawnia przedstawiciel kanału na portalu Facebook, być może w 2014 roku, Power TV zadebiutuje na satelicie Eutelsat Hot Bird (13°E) także w wersji HD.

- Całe zaplecze jest jednak w HD, a jedynie tymczasowo na potrzeby satelity będzie robiony down-scaling do SD. Kablówki od razu biorą kanał w HD światłowodem. Docelowo na satelicie również włączymy HD (może to się stać już w 2014 roku) - napisano na Facebooku.

Power TV to gwarantowane 100% rozrywki przez całą dobę, twierdzi nadawca. - Tylko u nas zobaczycie najlepsze teledyski, największe gwiazdy oraz wyjątkowe programy rozrywkowe. Pragniemy podkreślić, że Power TV to pierwsza polska telewizja muzyczno-rozrywkowa w jakości HD - czytamy w komunikacie.

Ponad 50% ramówki ma zajmować polska muzyka rozrywkowa. Ważne miejsce w ofercie zająć mają też kultowe teledyski z lat 80. i 90., które poddano cyfrowej rekonstrukcji. W Power TV ma wręcz zaroić się od gwiazd, których tajemnice i sekrety będzie można poznać w seriach wielu programów.

Reklama

Źródło informacji

SatKurier
Dowiedz się więcej na temat: telewizja hd
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama