Reklama

Telewizor 2.0 czyli Samsung LED TV D8000

Możliwość konwersji obrazu z 2D do 3D. Wewnątrz zaawansowane rozwiązanie Smart TV, integrujące środowisko internetu i sieci lokalnych, stwarzające dostęp do treści multimedialnych. Tym właśnie charakteryzuje się nowa seria telewizorów LED TV D8000 marki Samsung.

Postawiono na minimalistyczny design - LED 8000 ma o 80 proc. mniejszą szerokość ramy ekranu względem innych odbiorników dostępnych na rynku. Granica pomiędzy obrazem o otoczeniem zaciera się. Teraz obraz oprawiony jest w 5 mm szczotkowanego aluminium. Design oraz jakość obrazu idą w parze z zaawansowaną technologią. D8000 wyposażono w konwerter 3D, umożliwiający przekształcenie ulubionych filmów, programów i zdjęć z 2D do trójwymiaru. Transformacja nie powoduje zniekształceń, a obraz wyświetlany na ekranie jest naturalny i płynny.

LED TV D8000, jako przedstawiciel kategorii Smart TV, to multimedialne centrum rozrywki. Dzięki pełnej integralności z Internetem (przez wbudowane WiFi) i sieciami lokalnymi DLNA użytkownik ma możliwość korzystania z zasobów sieci, także podczas oglądania ulubionych programów lub filmów.

Serię D8000 wyposażono w tzw. Smart Hub, czyli pakiet innowacyjnych funkcji multimedialnych. Dzięki niemu zmienia się sposób oglądania telewizji. Użytkownik w jednym urządzeniu otrzymuje dostęp do narzędzi i treści, które wcześniej wymagały korzystania z wielu różnych sprzętów.

Reklama

W skład Smart Hub wchodzą:

- Search All - funkcja ułatwiająca wyszukiwanie interesujących treści w telewizorze oraz innych urządzeniach podłączonych do lokalnej sieci DLNA - serwerach plików, komputerach i urządzeniach mobilnych, a także serwisach internetowych i serwisach VOD (video-on-demand),

- Your Video - narzędzie tworzące rekomendacje filmów do obejrzenia, na podstawie historii dotychczas oglądanych tytułów;

- Web Browser - otwarta przeglądarka internetowa, umożliwiająca przeglądanie zawartości stron internetowych bezpośrednio z poziomu telewizora;

- Internet@TV - stały dostęp do interesujących treści bezpośrednio na ekranie telewizora; sportu, rozrywki, informacji, gier, serwisów społecznościowych, a także wielu aplikacji (bezpłatnych i płatnych), zgromadzonych w największym na świecie sklepie z aplikacjami telewizyjnymi SamsungApps.

- AllShare - kluczowa opcja w rozwiązaniu Smart TV pozwalająca nie tylko na łączenie odbiornika z innymi urządzeniami, ale też na udostępnianie filmów, muzyki czy zdjęć;

Wyjątkowość modelu Samsung LED TV D8000 to również sposób komunikowania się użytkownika z urządzeniem. Może do tego służyć dotykowy pilot z ekranem LCD, który umożliwia intuicyjny dostęp do wszystkich funkcji, w tym m.in. połączenia z Internetem, uruchamiania aplikacji i gier wideo, a także - jako miniaturowy ekran - do równoczesnego oglądania innego programu telewizyjnego czy przeglądania internetu.

Nowa linia okularów 3D wyróżnia się ergonomicznym kształtem i niezwykłą lekkością oraz elastycznością. Wprowadzone ulepszenia znacznie podniosą komfort oglądania obrazów 3D, teraz będzie również możliwe założenie ich na tradycyjne okulary korekcyjne. Wygodnym dla użytkowników rozwiązaniem będzie na pewno bezprzewodowa ładowarka, umożliwiająca ładowanie nawet czterech par okularów jednocześnie. Videorozmowy poprzez Skype w najwyższej jakości obrazu (rozdzielczość HD) i dźwięku (cztery wbudowane mikrofony) umożliwi nowa kamera, montowana do ramy telewizora za pomocą magnesu. W bogatej serii akcesoriów znalazły się również elegancki stojak i wieszak naścienny, które pozwolą wkomponować telewizor LED w dowolne wnętrze. Seria D8000 to modele z ekranami o przekątnej: 40", 46" i 55''.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: samsung | LED

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama