Samsung

Środa, 20 września 2023 (15:12)
Samsung to południowokoreańska korporacja założona w 1938 roku. Początkowo handlowała suszonymi rybami, miejscowymi produktami rolnymi i tekstyliami. Z czasem weszła w nowe branże. Współczesny Samsung jest globalnym gigantem w dziedzinie elektroniki. Znany jest przede wszystkim z produkcji smartfonów, telewizorów i innych urządzeń konsumenckich, m.in. sprzętu AGD. Flagowym produktem Samsunga jest seria smartfonów Galaxy, które zdobyły uznanie na całym świecie.
Samsung - najważniejsze informacje
Samsung to producent telewizorów, smartfonów i sprzętu AGD. /Samsung /materiały prasowe

Samsung - najważniejsze informacje

 • Rok założenia:

  1938

 • Kraj założenia:

  Korea Południowa

Co produkuje Samsung?

Samsung to firma, która jest znana przede wszystkim z produkcji smartfonów,  telewizorów, sprzętu audio i urządzeń AGD.

Flagowym produktem Samsunga są smartfony z serii Galaxy z S23 Ultra na czele. Modele Galaxy Z Flip4 i Galaxy Z Fold4 to z kolei składane smartfony - absolutna rewolucja na rynku. 

Wszystkie telefony są kompatybilne z innymi produktami firmy: zegarkami Samsung Galaxy Watch, słuchawkami Samsung Galaxy Buds czy kompaktowym projektorem The Freestyle.

Dużą popularnością cieszą się telewizory Smart TV z systemem Tizen. Urządzenia te są wyposażone w nowoczesne matryce LCD, QLED i QD-OLED. Można dopasować do nich soundbary z oferty producenta, które wyróżnia smukły design i Dolby Atmos.

Samsung zrzesza 30 różnych spółek, które działają w różnych branżach. 
 • Samsung SDI produkuje baterie litowo-jonowe, panele słoneczne i baterie, które wykorzystuje się w samochodach elektrycznych. 

 • Samsung Heavy Intustries specjalizuje się w budowie statków i stawianiu platform morskich. 

 • Samsung Techwin odpowiada za dostarczanie systemów bezpieczeństwa, turbin gazowych czy czołgów K9 Thunder, które pełnią służbę w armii Korei Południowej, czy Turcji.

Ciekawostki o Samsung

 • Samsung udostępnia użytkownikom swoich urządzeń specjalną aplikację SmartThings, z poziomu której mogą nimi sterować. Dzięki SmartThings Energy można na bieżąco kontrolować zużycie prądu. Dostępny jest także specjalny tryb AI Energy Mode. Ten pozwala wprowadzić do domowych wnętrz oszczędności z uwagi na ekonomiczne wykorzystanie urządzeń.

 • Zegarek Galaxy Watch to doskonały wybór dla pasjonatów sportu i osób, które chcą poprawić kondycję swojego organizmu. Poza nawigacją GPS akcesorium zostało także wyposażone w czujnik Samsung BioActive. Jego zadaniem jest mierzenie składu ciała, co pozwala kontrolować zmiany zachodzące w organizmie.

 • Telewizor Samsung Neo QLED 8K Excellence Line QN900B to absolutnie rewolucyjny model w swojej kategorii. Smart TV został wyposażony w neuronowy procesor. Jest zadaniem jest skalowanie obrazu do rozdzielczości 8K. Ma również opcję klonowania obrazu z telefonem i Air Play 2. Produkt ten czyni markę Samsung absolutnym liderem w sprzedaży telewizorów na świecie.

Temat Samsung znajdziesz również w serwisie:

Samsung - Wiadomości

Samsung - Zdjęcia

Samsung - Wideo

 • Tak może wyglądać Samsung Galaxy S IV

  Piątek, 28 grudnia 2012 (08:08)
  Rosyjska ekipa rozetked opublikowała na YouTube renderowane wideo ukazujące ich wizję Samsunga Galaxy S IV. Nie jest to oficjalny spot Samsunga, a jedynie materiał stworzony przez fanów...
 • Testowania: Samsung Slate PC

  Poniedziałek, 3 września 2012 (14:46)
  Testujemy Samsung Slate PC hybrydowy tablet z wysoką ceną i preinstalowanym Windowsem 7.