Reklama

Test Asus O!Play Media Pro - Wątpliwa rozrywka

Asus O!Play Media Pro to odtwarzacz z obsługą sieci, tunerem DVB-T i funkcjami nagrywania. Założenia dobre, realizacja nieco gorsza.

O!Play Media Pro to odtwarzacz wszelkich plików multimedialnych - ma dwa złącza USB do bezpośredniego podłączania dysków czy pamięci flash, a także czytnik kart pamięci. Nie ma wbudowanego dysku, ale dzięki temu jest całkiem niedrogi. Producent wyposażył go również w porty sieciowe, dzięki którym można odtwarzać materiały z domowej sieci, z internetu (YouTube, Pisaca, Dailymotion itd.), a także przeglądać Facebook. Jest też wbudowany tuner DVB-T, który po migracji z telewizji analogowej na cyfrową będzie idealnym dodatkiem. 

Lista zastrzeżeń

Reklama

Już po pierwszym uruchomieniu pojawiają się pierwsze wątpliwości co do interfejsu, który jest szybki, ale nieładny (choć to kwestia gustu). Odtwarzanie z pamięci USB wypada dobrze, poza brakiem obsługi formatu DivX. Za to odtwarzanie z sieci jest udręką. Listę komputerów w otoczeniu sieciowym trzeba za każdym razem odświeżać.

Lista plików na zasobach sieciowych nie jest posortowana alfabetycznie i odszukanie np. jednego spośród setki filmów zajmuje bardzo dużo czasu. Aplikacje internetowe się przycinają albo nie działają i marnym pocieszeniem jest to, że to nie jest wina Asusa. Podczas oglądania telewizji brakuje time shiftingu. I tak dalej.

Generalnie oprogramowanie wymaga jeszcze wielu poprawek. Mimo to urządzenie zyskało ostatecznie ocenę dobrą - za dobre wyposażenie i dużą liczbę funkcji.

AW

Dane techniczne Asus O!Play Media Pro:

złącza LAN, Wi-Fi, 2xUSB, HDMI, kompozytowe, antenowe, czytnik kart SD,

obsługa dysków FAT16/32, NTFS, HFS/HFS+, EXT3,

wymiary 160x115x36 mm


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama