Asus

Czwartek, 2 listopada 2023 (13:11) Aktualizacja Poniedziałek, 13 listopada 2023 (13:41)
Asus to chiński producent elektroniki, który powstał w 1989 roku. W gamie produktów ma m.in. komputery stacjonarne, laptopy, tablety, smartfony, płyty główne, routery WiFi, napędy optyczne czy karty graficzne.
Asus - najważniejsze informacje
Asus to m.in. producent laptopów /ASUS /materiały prasowe

Asus - najważniejsze informacje

 • Rok założenia:

  1989

 • Kraj założenia:

  Chiny (ChRL)

Asus. Co to za firma?

Asus to firma założona w 1989 roku. Jej pomysłodawcami byli informatycy, którzy pracowali w konkurencyjnym przedsiębiorstwie Acer. Co ciekawe, nazwa, którą wybrali, nie była przypadkowa. Są to ostatnie litery słowa Pegasus. Miała ona nawiązywać do innowacyjności wyróżniającej produkty przedsiębiorstwa. Świadczyć może o niej także fakt, że Asus współpracuje z liderami świata elektroniki. Są to m.in. firma Apple, Sony czy Hewlett-Packard.

Co produkuje Asus?

Najpopularniejszymi produktami firmy są przede wszystkim laptopy. Producent dzieli je na trzy podstawowe kategorie – do użytku domowego, do pracy i do rozgrywek komputerowych. W pierwszej z nich znajdują się serie: Zenbook, Vivobook czy Chromebook. Laptopy Asus polecane do pracy to m.in. ExpertBook i ProArt Studiobook. Miłośnicy wirtualnych rozgrywek wybierają natomiast urządzenia ROG – Republic of Gamers i TUF Gaming.

Asus produkuje smartfony, a najpopularniejsze z nich to linia Zenfone. W ofercie firmy znajdują się także smartwatche, powerbanki, zestawy słuchawkowe, konsole, myszki, klawiatury i wiele innych produktów.

Co to jest ASUS Splendid?

ASUS Splendid to nowoczesna technologia pozwala osiągnąć obraz, który realnie odwzorowuje kolory. Zapewnia to niespotykane doświadczenia podczas korzystania z urządzeń marki i wpływa na komfort oczu użytkowników.

Co to jest ASUS Tru2Life Video? Podstawa przy oglądaniu filmów

Technologia pozwala poprawić kontrast i ostrość obrazu. Dopasowuje także jego jasność, co wpływa na realistyczną grafikę. Materiał video na urządzeniach Asus jest tak dobry, jak w najlepszych telewizorach.

Co to jest ASUS SonicMaster? Najwyższa jakość dźwięku

Firma do perfekcji dopracowała także doznania w obszarze audio. Dźwięki wydobywające się z urządzeń są czyste, mocne i wywołują w użytkownikach realne emocje.

Temat Asus znajdziesz również w serwisie:

Asus - Wiadomości

Asus - Zdjęcia

Asus - Wideo

 • Testownia: Asus Padfone

  Środa, 31 października 2012 (10:00)
  Asus Padfone to nietypowe urządzenie. W niewielkiej obudowie mieści się smartfon, tablet, a nawet 10-calowy komputer mobilny!
 • Testownia: Asus Transformer Prime

  Niedziela, 26 lutego 2012 (17:03)
  Asus Transformer Prime - sprawdzamy czterordzeniowy tablet Asusa
 • Asus UX31 kontra Toshiba Portege Z830

  Piątek, 13 stycznia 2012 (10:06)
  Porównaliśmy dwa najciekawsze ultrabooki dostępne na polskim rynku. Czym się różnią i który jest lepszy?