Reklama

Transmisja meczu 3D także w pubach

W poniedziałek (29 listopada 2010 roku) CANAL+ przeprowadzi transmisję 3D z meczy FC Barcelona - Real Madryt. Z tej okazji telewizja organizuje specjalne pokazy w pubach w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku.

Widzowie wyposażeni w telewizory i okulary 3D będą mogli zobaczyć relację z meczu FC Barcelona - Real Madryt w domu na antenie CANAL+ Gol, na kanale 26 w ofercie Cyfry+ oraz w wybranych sieciach telewizji kablowej, m.in. UPC Polska oraz Toya.

Pozostali kibice będą mogli śledzić mecz na specjalnych pokazach organizowanych przez Canal+ w czterech pubach w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. O możliwości zobaczenia meczu w 3D w poszczególnych pubach zdecyduje kolejność zgłoszeń. Bliższe informacje na temat pokazów znajdują się na stronie www.canalplus.pl/3d. Są one organizowane we współpracy z firmą Sharp.

Specjalne pokazy to odpowiedź CANAL+ na duże zainteresowanie kibiców, którzy jeden z najważniejszych meczów ligowych na świecie chcą zobaczyć w technologii stereoskopowej. Początek poniedziałkowej transmisji 3D o godzinie 20:45.

Reklama

3D - odrębna relacja i produkcja

CANAL+ będzie pokazywał dwie relacje z wydarzenia, jedną realizowaną dla potrzeb HD i SD, drugą - 3D. Relacja 3D będzie przeprowadzona przy wykorzystaniu aż 8 specjalistycznych kamer 3D, dzięki którym widać każdy szczegół i głębię obrazu. Widzowie poczują się jak na trybunach wypełnionego po brzegi stadionu Camp Nou.

Sam przekaz transmisji jest inny niż podczas "tradycyjnych" relacji HD czy SD. Odmienna jest praca operatorów kamer, które są umieszczane w większej odległości od boiska. Wymagane są dalsze plany i mniejsza dynamika obrazu, zupełnie inne kadry i inny, "spokojniejszy" montaż. Pozwala to widzom w pełni "delektować się" widowiskiem. Dla nadawcy - wiąże się z koniecznością całkowicie odrębnego komentarza dla transmisji 3D. Sprawozdawcy mogą lepiej widzieć pozycje spalone u piłkarzy czy odnosić się do odległości na boisku.

W związku z tym do obsługi transmisji ze spotkania FC Barcelona - Real Madryt CANAL+ oddelegowuje dwie odrębne ekipy. Na miejscu w Barcelonie będą Jacek Laskowski i Leszek Orłowski, którzy będą sprawozdawcami podczas transmisji HD i SD. Z kolei relację 3D wspólnie z polskimi kibicami będą przeżywać Piotr Laboga i Grzegorz Mielcarski.

Ten sam mecz w 3D, HD i SD

Niezależnie od transmisji 3D mecz będzie transmitowany w standardowych formatach - na antenie CANAL+ Sport (SD) i Canal+ Sport HD (HD). Dzięki temu widzowie sami wybiorą najbardziej dogodny dla siebie format transmisji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama