Reklama

Ultra HD - wiele kanałów 4K ruszy do jesieni 2016

Operator satelitarny SES uważa, że transmisje satelitarne Ultra HDTV zadebiutują w Europie do jesieni 2016 roku.

Nick Stubbs, wiceprezes SES na Europę Zachodnią, powiedział, że spodziewa się "wielu operatorów nadających kanały 4K/Ultra HDTV do jesieni 2016 roku". - Branża elektroniki użytkowej pcha już sprzedaż telewizorów 4K bardzo agresywnie, a ceny idą w dół szybko. Przeprowadziliśmy testy dla większości naszych klientów europejskich, w tym Sky Deutschland, Sky UK, CANAL+ we Francji i w Hiszpanii, i oczywiście to zależy od nich, kiedy uruchomią usługi - powiedział Stubbs.

Stubbs powiedział, że to prawie niemożliwe, aby sugerować, który rynek może być pierwszy, ale postawiłby na Sky w Niemczech jako jedną z pierwszych platform oferujących 4K. Jego zdaniem, Sky przychylnym okiem patrzy na nowe technologie, a niemieccy widzowie wcześnie je przyjmują. - Początkowo będzie to oferta płatnej telewizji, a każdy z nich będzie patrzeć na to, jak 4K dopasowuje się do ich indywidualnych [planów] dla przyszłych usług. Widać, że Sky Deutschland jest już bardzo uparty. Wszystko nabiera rozpędu - powiedział Stubbs.

Stubbs nie wie, jak dużo kanałów Ultra HDTV 4K mogłoby rozpocząć nadawanie do jesieni 2016 roku, ale jego zdaniem jest to "wiele, zdecydowanie i na pewno więcej niż jeden".

Mike Chandler, dyrektor zarządzający SES na Wielką Brytanię, zasugerował, że było wiele elementów, które teraz musiały się dostosować, nie tylko nowe odbiorniki czy telewizory z wbudowanym odbiornikiem. - Żaden operator nie chce wymieniać dużej liczby dekoderów. Jednak na pewno wielu operatorów płatnej telewizji uruchomi usługi 4K premium [przed jesienią 2016] - powiedział Chandler.

Reklama

Anita Kaźmierska

Źródło informacji

SatKurier
Dowiedz się więcej na temat: Ultra HD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne