Wystartowała TV Mobilna spółki zależnej od Cyfrowego Polsatu

Info TV FM - spółka zależna Cyfrowego Polsatu, największej polskiej platformy satelitarnej - uruchamia nową usługę - TV Mobilna - działającą w technologii naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T).

TV Mobilna jest dostępna na wybranych urządzeniach przenośnych, a także na domowym telewizorze poprzez najnowszy dekoder DVB-T wyprodukowany przez Cyfrowy Polsat Technology. Już od dzisiaj ta nowatorska na polskim rynku usługa będzie oferowana przez platformę Cyfrowy Polsat oraz sieć Plus.

TV Mobilna to płatny pakiet 20 kanałów kodowanych - 8 telewizyjnych i 12 radiowych. W jego ofercie znajdują się stacje z czterech kategorii tematycznych: sportowe Polsat Sport i Polsat Sport Extra, filmowe Polsat Film, Kino Polska, TVP Seriale, Comedy Central, informacyjna Polsat News, dziecięca Nickelodeon oraz rozgłośnie: Radio Zet, Antyradio, Radio Plus, RMF FM, RMF MAXXX, Radio TOK FM, Radio ROXY FM, Radio Złote Przeboje, Eska Rock, Radio PiN, Radio Bajka, Moje Polskie Radio.

Reklama

Dekodery do odbioru TV Mobilna dają dodatkowo dostęp do ogólnodostępnych stacji (FTA) nadawanych w ramach 3 multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej, w tym m.in. Polsatu, TVN-u, Polsatu Sport News, TV4, TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura, TVN 7.

Odbiór prawdziwej telewizji w czasie rzeczywistym, w ramach usługi "TV MOBILNA", jest możliwy zarówno na urządzeniach przenośnych - za pośrednictwem mobilnego dekodera M-T 5000, łączącego się siecią Wi-Fi z urządzeniem końcowym, np. smartfonem, tabletem lub laptopem - jak i na domowym telewizorze, po zastosowaniu dekodera DVB-T T-HD 1000, bez konieczności posiadania dostępu do internetu. Pakiet kanałów płatnych kodowany jest w systemie dostępu warunkowego holenderskiej firmy Irdeto, będącej jednym z liderów międzynarodowego rynku w dziedzinie zabezpieczania treści cyfrowych.

Jak działa TV Mobilna?

Nowa usługa realizowana jest w technologii DVB-T (tej samej, w której uruchamiana jest obecnie w Polsce naziemna telewizja cyfrowa). Do korzystania z niej nie jest potrzebne połączenie z Internetem, co oznacza, że usługa nie generuje transferu danych i w związku z tym opłat z tego tytułu. Jedynym ponoszonym przez użytkownika regularnie kosztem jest miesięczna opłata abonamentowa.

- TV Mobilna to innowacyjne rozwiązanie nie tylko na rynku polskim. Dzięki niemu widzowie będą mieli dostęp do zestawu tych samych kanałów na dowolnie wybranych urządzeniach, w ramach jednej opłaty abonamentowej, a jakość usługi, dzięki wybranej technologii, zawsze będzie najlepsza. Niezależnie od tego czy - w przeciwieństwie do rozwiązań technologicznych stosowanych przez konkurencję - będzie z niej korzystał jeden czy czterdzieści milionów użytkowników - mówi Dominik Libicki, prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu S.A. oraz Info TV FM Sp. z o.o.

Uruchamiana dzisiaj przez Info TV FM TV Mobilna, jest oferowana zarówno klientom indywidualnym, jak i hurtowym. W dniu startu usługę można kupić w sieciach sprzedaży platformy Cyfrowy Polsat oraz sieci Plus, które jako pierwsze podpisały z Info TV FM umowy o współpracy.

- O TV Mobilna rozmawiamy ze wszystkimi operatorami telekomunikacyjnymi na rynku polskim. Bardzo dobrze oceniają nasz produkt. Rosnący poziom konsumpcji video w sieciach internetowych będzie dla nich w przyszłości dużym wyzwaniem. Połączenie usług telewizji mobilnej nadawanych w systemie rozsiewczym DVB-T z bezprzewodowym dostępem do Internetu, pozwoli im zoptymalizować transmisję w sieciach i oferować usługi triple play w optymalnym modelu biznesowym - dodaje Dominik Libicki.

31 miast z TV Mobilna

Usługa TV Mobilna jest świadczona w technologii DVB-T w ramach multipleksu dedykowanego mobilnej naziemnej telewizji cyfrowej, na częstotliwościach posiadanych przez Info TV FM. Do emisji programów wykorzystywana jest infrastruktura spółki Info TV Operator, składająca się z sieci nadajników radiowych usytuowanych w 31 największych miastach w Polsce, m.in. Białymstoku, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Zielonej Górze. Grupę docelową usługi stanowią klienci znajdujący się w zasięgu technicznym i jednocześnie posiadający urządzenie mobilne.

Planowany zasięg multipleksu to blisko 5 mln gospodarstw domowych i około 15 mln osób. Wraz z rozbudową sieci, zasięg usługi będzie sukcesywnie rósł. Zamieszczona na stronie www.cyfrowypolsat.pl mapa zasięgu, umożliwia każdemu z przyszłych abonentów samodzielne dokonanie weryfikacji dostępności usługi w jego miejscu zamieszkania.

TV na smartfonie i tablecie

TV Mobilna jest dostępna na wybranych urządzeniach przenośnych: smartfonach, tabletach, laptopach oraz dekoderach. Na smartfony, tablety i laptopy dociera ona dzięki "kieszonkowemu" odbiornikowi M-T 5000, który współpracuje z systemami operacyjnymi iOS, Android i Windows. Aby korzystać z usługi, w pierwszym kroku należy pobrać z Apple App Store albo Google Play bezpłatną aplikację TV Mobilna i zainstalować ją na swoim telefonie lub tablecie. Warunkiem koniecznym do odbioru usługi jest także znalezienie się w jej zasięgu, połączenie z odbiornikiem M-T 5000 za pośrednictwem Wi-Fi oraz opłacenie abonamentu. Producentem M-T 5000 oraz autorem dedykowanych do niego aplikacji TV Mobilna jest firma Valups Corporations.

Dekoder DVB-T z TV Mobilną i ipla

Kolejnym urządzeniem dającym dostęp do usługi TV Mobilna jest najnowszy model dekodera DVB-T, wyprodukowany w fabryce Cyfrowy Polsat Technology - T-HD 1000. Pozwala on na odbiór zarówno bezpłatnych kanałów naziemnej telewizji cyfrowej, jak i płatnych kanałów nadawanych w ramach usługi "TV MOBILNA" - w standardowej i wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo został on wyposażony w aplikację ipla. Użytkownik po podłączeniu dekodera do Internetu może korzystać z bezpłatnych zasobów największego w Polsce serwisu online video.

Ipla zapewnia dostęp do kanałów linearnych, transmisji na żywo z najpopularniejszych wydarzeń - także w jakości HD - oraz ogromnej ilość treści telewizyjnych na życzenie, takich jak seriale, programy telewizyjne i relacje sportowe. W ofercie ipla znajdują się programy znane z ponad dwudziestu stacji TV w tym: Polsatu, TVP1, TVP2, TV4, TV Puls, Polsatu News, TV Biznes, Superstacji, Polsatu Cafe, WeddingTV, Cartoon Network, MTV, Polsatu Play, 4FunTV, Comedy Central, Nickelodeon, Rebel:TV, Polsatu Sport, Polsatu Sport Extra.

T-HD 1000 to model dekodera opracowany także z myślą o podróżowaniu, turystach i osobach spędzających wolny czas poza domem. Dzięki możliwości podłączenia go do typowego gniazdka samochodowego 12 V (czyli z akumulatora), które jest powszechne również w przyczepach. kempingowych, najnowszy odbiornik wyprodukowany przez Cyfrowy Polsat Technology umożliwi odbiór telewizji w trakcie jazdy (po podłączeniu do przenośnych odbiorników TV) lub w plenerze, będąc interesującym rozwiązaniem dla osób, które nawet podczas wypoczynku nie chcą rozstać się z ulubionymi programami telewizyjnymi.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy