Facebook Camera - aplikacja taka jak Instagram

Facebook zaskakuje - właśnie wypuścił nową, umożliwiającą dzielenie się zdjęciami aplikację Facebook Camera na iPhone'a i iPada. Co ciekawe, wygląda ona dość... znajomo.

Nasuwa się jedno pytanie - po co Facebook wydał właśnie miliard dolarów na Instagram, skoro jego nowe dzieło w tak dużej go przypomina? Po co budować coś od podstaw, skoro posiadamy w magazynie gotowy, ukończony produkt? Opisywana jako narzędzie do uploadowania i dzielenia się zdjęciami za pośrednictwem serwisu społecznościowego aplikacja Facebook Camera dysponuje 15 specjalnymi filtrami i kilkoma rozmaitymi opcjami pozwalającymi na bazową edycję i przycinanie wybranych obrazów. Główną różnicą między obydwoma usługami jest fakt, że fotki z FC wędrują prosto na Facebook, a nie są dodawane na osobne, Instagramowe konto. No i coś fajnego - z pomocą Camery wreszcie będziemy mogli umieścić w sieci więcej niż 1 zdjęcie za jednym zamachem.

Camera może być swego rodzaju początkiem pełnej integracji Facebooka z tego rodzaju funkcjami. Rzecznik Zuckerbergowskiego imperium oświadczył, że "widzi w niej elementy, które pewnego dnia mogą trafić do głównej aplikacji". Poczekamy, zobaczymy. W sumie... nie byłoby w tym nic szczególnie dziwnego, ani złego - po co się rozdrabniać?

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Instagram | aplikacja | Facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy