Reklama

Lenstag - ratunek przed złodziejami sprzętu fotograficznego?

Kradzieże sprzętu to prawdziwa plaga. Nie ma miesiąca, żeby ktoś znajomy nie wrzucił na Facebooka informacji o skradzionym aparacie. Nowe narzędzie Lenstag może pomóc w odnalezieniu straconych aparatów i obiektywów.


Jeśli już przydarzy się nam taka przykra sytuacja, możemy szukać za pomocą konwencjonalnych metod albo skorzystać z serwisu Lenstag. Trevor Stehrer, Amerykanin, na co dzień pracownik firmy Google, wpadł na prosty pomysł. Stworzył platformę umożliwiającą zarejestrowanie swojego sprzętu i w razie kradzieży zgłoszenie tego faktu.

Założenie konta i rejestracja fotograficznego ekwipunku nie są kłopotliwe. Wystarczy e-mail i znajomość nazw zgłaszanych przedmiotów. Do rejestracji potrzebny jest numer seryjny sprzętu i zdjęcie będące dowodem jego posiadania. Po jego dodaniu trzeba poczekać na weryfikację. Później można już korzystać ze wszystkich opcji. Jedną z nich jest przekazanie sprzętu komuś innemu.

Reklama

Kradzież sprzętu zgłasza się poprzez wypełnienie raportu. Po jego uzupełnieniu przedmiot zostaje wciągnięty do bazy danych. Ma swoją stronę na Lenstag, która dobrze indeksuje się w wyszukiwarkach takich jak Google. W wyszukiwarce wystarczy wpisać numer seryjny aparatu i słowa kluczowe: “Lenstag" i “stolen". Jeśli ekwipunek jest w bazie, znajdzie się na pewno.

Lenstag może być użytecznym narzędziem dla osób kupujących przez serwisy aukcyjne, policji, lombardów i sklepów fotograficznych. Warto dodać, że Trevor Stehrer nie zamierza czerpać zysków ze swojego dzieła.  

Wojciech Gadomski

fotoblogia.pl

Źródło informacji

Fotoblogia.pl
Dowiedz się więcej na temat: aparat fotograficzny | obiektyw

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama