Najpopularniejsze aparaty fotograficzne w internecie

Firma Websmarty zbadała preferencje zakupowe miłośników fotografii. Okazało się, że we wrześniu i październiku br. najlepiej sprzedającymi się aparatami były modele należące do marek Fuji, Nikon oraz Canon.

Prawdziwym hitem w sieci okazał się Fuji HS10. Aparat o matrycy 10, 3 mln efektywnych pikseli charakteryzuje się bardzo dobrą relacją jakości do ceny. Jego nabywcy chwalą sobie w nim ergonomię oraz szybkość działania. Cyfrówka stanowi alternatywę dla drogich lustrzanek - posiada duży, 30-krotny zoom optyczny i 3-calowy, obrotowy monitor LCD. Innymi, równie popularnymi modelami z rodziny Fuji okazały się F300EXR i F70EXR.

Niewiele mniejszą popularnością cieszą się bardziej zaawansowane aparaty, takie jak Nikon D5000 oraz kompakt Canon IXUS 300HS. Pierwszy to zaawansowana, uniwersalna i łatwa w obsłudze lustrzanka o rozdzielczości 12,3 mln pikseli z obrotowym wyświetlaczem LCD o zmiennym kącie nachylenia oraz menu z 19 programami tematycznymi. Natomiast model IXUS jest jednym z najbardziej zaawansowanych aparatów kompaktowych firmy Canon.

Zestawienie zostało przeprowadzone na podstawie wyników sprzedaży sklepów internetowych wykorzystujących oprogramowanie firmy WebSmarty. Wdrożony w nich system zdalnej webpersonalizacji bada indywidualne upodobania użytkowników oraz zarządza ofertą produktową.

Reklama

Najpopularniejsze marki aparatów w sieci wg Websmarty:

1. Fuji

2. Nikon

3. Canon

4. Panasonic

5. Pentax

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Nikon | Canon | Aparat fotograficzny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy