Reklama

Gadżety do smartfona, które warto ze sobą zabrać w podróż

Dla zdecydowanej większości Polaków smartfon jest urządzeniem niezbędnym - również w czasie podróżowania. Często to właśnie za pomocą smartfona wyszukujemy, rezerwujemy i opłacamy hotel, sprawdzamy, co warto zwiedzić w okolicy i korzystamy z nawigacji, wreszcie - utrwalamy przyjemne chwile na zdjęciach. W jakie gadżety do smartfona warto się zaopatrzyć, wyruszając w podróż?

Dla zdecydowanej większości Polaków smartfon jest urządzeniem niezbędnym - również w czasie podróżowania. Często to właśnie za pomocą smartfona wyszukujemy, rezerwujemy i opłacamy hotel, sprawdzamy, co warto zwiedzić w okolicy i korzystamy z nawigacji, wreszcie - utrwalamy przyjemne chwile na zdjęciach. W jakie gadżety do smartfona warto się zaopatrzyć, wyruszając w podróż?

1.    Wodoodporna obudowa

Jeśli twoje plany obejmują wizyty na plaży, pływanie w morzu, oceanie czy na basenie, warto zaopatrzyć się w wodoodporną obudowę na smartfona. Polecamy szczególnie te w formie zamykanych szczelnie foliowych torebek, które są na tyle pojemne, aby oprócz telefonu umieścić w nich dokumenty i pieniądze. Można je wygodnie zawiesić na szyi i nie martwić się o swoje rzeczy. Okazują się również wyjątkowo przydatne w krajach charakteryzujących się wysoką wilgotnością powietrza.

Reklama

2.    Szybka ochronna

Ile razy zdarzyło ci się upuścić swój smartfon? Stłuczony wyświetlacz często skutkuje uszkodzeniem całego mechanizmu dotykowego, co oznacza, że twój telefon staje się bezużyteczny. Jest to duża niedogodność nawet, kiedy jesteś w domu. Jeśli taka sytuacja przydarza się w trakcie podróży za granicę, to już poważny problem. Aby jej uniknąć, dobrze jest zabezpieczyć wyświetlacz specjalną szybką ochronną.

3.    Obiektyw szerokokątny

W trakcie dalekich wypraw chcemy jak najbardziej ograniczyć swój bagaż, zwłaszcza w przypadku podróży samolotem. Także backpacking nie sprzyja zabieraniu ze sobą ciężkiego sprzętu fotograficznego. Jednocześnie, zdjęcia to jedna z najcenniejszych pamiątek z wakacji w ciekawych miejscach. oferuje rozwiązanie tego Dlatego przyda Ci się szerokokątny 180° obiektyw. Pozwala on uchwycić w kadrze o wiele więcej - zarówno z bliska, jak i z daleka.

- Dużą zaletą tego typu gadżetów jest fakt, że ich montaż jest wyjątkowo prosty i zajmuje nie więcej niż dwie sekundy. Wystarczy jeden, prosty ruch, aby przypiąć obiektyw do obudowy urządzenia - mówi Krzysztof Nawrocki z firmy oferującej obiektyw do smartfona #CLIPPO.

4.    Powerbank

Korzystanie z nawigacji, robienie zdjęć i nagrywanie filmików sprawia, że nawet najlepsza bateria w jakimś momencie się wyczerpuje. Jeśli zdarzy się to w miejscu, w którym nie będziesz miał dostępu do prądu, sytuację uratuje powerbank. To dość popularny gadżet i chyba nikomu nie trzeba go przedstawiać. Warto pamiętać o zabraniu go ze sobą w podróż i mieć ich w plecaku więcej niż jeden.

5.    Selfie stick

To kolejny klasyk wśród gadżetów do smartfona. W świecie opanowanym przez media społecznościowe selfie to niemal obowiązkowy element każdej wycieczki. Użycie selfie sticka zapewnia uzyskanie lepszej jakości zdjęcia. W związku z ich niesłabnącą popularnością ewoluowały przez ostatnie kilka lat i na rynku dostępne są modele w różnych rozmiarach, z rozmaitymi dodatkami (np. z wbudowanym Bluetoothem) czy wodoodporne. Bez trudu znajdziesz kij do selfie najlepiej spełniający twoje potrzeby.

6.    Lampa błyskowa do selfie

Skoro o  selfie mowa, nie można zapomnieć o kolejnym akcesorium, które poprawi jakość twoich zdjęć. Jest nim lampa błyskowa do selfie. Jest niewielka, lekka i łatwa w montażu - sprawi, że fotografie będą lepiej doświetlone oraz wyraźniejsze.

7.    Statyw

Jeśli dokumentujesz swoje podróże zdjęciami i nagraniami video, ręczny statyw zdecydowanie powinien znaleźć się na twojej liście rzeczy do spakowania. Jego użycie wyeliminuje problem trzęsącej się ręki, przez co zagwarantuje wyższej jakości filmy - płynne i nierozmazane.

8.    Ładowarka samochodowa

Kiedy podróżujesz własnym lub wypożyczonym pojazdem, warto zaopatrzyć się w ładowarkę samochodową. Ten nieduży gadżet cieszy się wielką popularnością wśród kierowców spędzających sporo czasu w trasie, zwłaszcza, gdy korzystają z funkcji nawigacji. Dzięki ładowarce nie będziesz musiał martwić się poziomem naładowania baterii w twoim telefonie.

A Ty, co dodasz do listy niezbędnych gadżetów do smartfona, które przydadzą się w czasie wakacji?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy