Reklama

Inteligentny okap - element kuchni przyszłości?

Polska firma Solgaz wprowadziła na rynek inteligentny okap. Dzięki czujnikom (pary, dymu, spalin oraz tłuszczu) okap potrafi pracować autonomicznie - włączając lub wyłączając się w odpowiednim momencie.

Inteligentny okap  jest sprzedawany wraz z  pilotem.  Za jego pomocą możemy włączać i wyłączać okap, ustawiać jeden z trzech poziomów mocy z jaką ma działać wentylator (800m3/h). Wentylator jest stosunkowo cichy -  pracuje na poziomie 41dB. 

Okap posiada również funkcje Timera, który nastawiamy np. na 3 minuty i po tym czasie okap sam się wyłącza. Możemy ustawić go również za pomocą pilota. - Wielu ludzi porównując nasze płyty gazowe do indukcji wytykało, że w niektórych blokach nie montuje się instalacji gazowych. To zainspirowało nas do przygotowania nowego produktu który wypełni tę lukę. Naturalną drogą jest też poszerzanie asortymentu, ale jako nietypowa firma nie mogliśmy sobie pozwolić na zwykłe AGD - komentuje prezes firmy Solgaz.

Reklama

Solgaz chwali się także innym rozwiązaniem -  automatycznym wykrywaniem garnków i dostosowywaniem grzania do ich rozmiaru. Po jednej stronie mogą być nawet trzy garnki, a i tak każdy będzie spełniał swoją funkcję.  Oprócz 9-cio stopniowego ustawiania mocy każdego z palników możemy wybrać jedną z trzech temperatur która stale będzie utrzymywać się w garnku (42°C, 74°C lub 94°C).  Funkcja "Pauza" przyda się, kiedy musimy na przykład opuścić kuchnię - zatrzymuje pracę płyty, a po powrocie uruchamia identyczny układ mocy na całej płycie jak i przed.  

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy