Wykrywacz ukrytych kamer do walki z podglądaczami

Choć istnieją wyspecjalizowane firmy pomagające w wykrywaniu kamer i podsłuchów, obawy o nagrywanie naszych poczynań możemy rozwiać sami. Jak? Pomoże w tym poręczny gadżet.

Miniaturowy sprzęt pozwalający na rejestrację obrazu i dźwięku kilkadziesiąt lat temu był dostępny tylko dla nielicznych. Rozwój technologii sprawia jednak, że możliwości zarezerwowane dawniej jedynie dla szpiegów stają się powszechnie dostępne.

Najprostsze miniaturowe kamery, transmitujące bezprzewodowo na niewielkie odległości dźwięk i obraz, można kupić już za kilkaset złotych, a sprzęt o zadowalających parametrach jest niewiele droższy. Jak w takiej sytuacji bronić się przed inwigilacją? Jednym z rozwiązań jest niewielki gadżet o sugestywnej nazwie SpyFinder.

Reklama

Jak działa to urządzenie? Wystarczy je uruchomić, a następnie rozejrzeć się po okolicy, patrząc przez wizjer SpyFindera. Obiektywy będą wówczas świecić jasnym, czerwonym światłem. Na poniższym filmie widać, jak SpyFinder radzi sobie nawet z bardzo małymi kamerami.

Gwarancja, że nie występujemy w ukrytej kamerze, jest zatem dostępna dla każdego. Urządzenie kosztujące 99 dolarów kanadyjskich (około 310 złotych) można zamówić na stronie producenta.

Łukasz Michalik

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ukryta kamera | kamery

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy