Odkryli cmentarz pod wodą. Zawiera szczątki amerykańskich żołnierzy

W jednym z parków narodowych Stanów Zjednoczonych archeolodzy znaleźli pozostałości dawnego cmentarza oraz szpitala, które zalała woda. W nich mogą spoczywać szczątki żołnierzy, którzy walczyli w wojnie secesyjnej.

Jak donosi Associated Press pozostałości cmentarza i szpitala znaleziono w Parku Narodowym Dry Tortugas w Zatoce Meksykańskiej. To miejsce, gdzie znajduje się XIX-wieczna twierdza, Fort Jefferson, więc obiekty musiały być z nim połączone. Jednak ze względu na rosnący poziom wód cmentarz, jak i szpital zabrała woda.

Zaginiony cmentarz amerykańskich żołnierzy

Nurkowie znaleźli na razie jedną płytę nagrobną i zidentyfikowali pochowaną w niej osobę. Był to John Greer, robotnik, który zmarł 5 listopada 1851 roku. Dokumenty wskazują jednak, że obok tego jednego nagrobka powinno istnieć jeszcze kilkanaście, które chowają głównie amerykańskich żołnierzy

Reklama

Znamienne jest znalezienie także pozostałości szpitala, który funkcjonował przy cmentarzu w XIX wieku. Według dostępnych informacji miał on służyć do leczenia osób przebywających na ciężkiej kwarantannie.

Historia Fortu Jefferson

Ewentualne pozostałości żołnierzy przy odkrytym cmentarzu i szpitalu kwarantannym pochodzą najpewniej z czasów wojny secesyjnej. Wtedy Fort Jefferson był w rękach żołnierzy Północy i pełnił funkcję militarnego więzienia.

Z czasem Fort Jefferson rozrósł się do niezwykle dużych rozmiarów. Stał się portem, centrum szkolenia żołnierzy, a także szpitalem marynarki wojennej. Odizolowanie twierdzy sprawiło, że z czasem wybrano je także na miejsce kwarantanny dla chorych.

To jednak sprawiło, że Fort Jefferson stał się wręcz epicentrum różnych chorób zakaźnych np. żółtej gorączki. Rozrastanie się bazy tylko pogorszyło sytuację i ostatecznie wojsko porzuciło ją w 1873 roku.

Z czasem część Fortu Jefferson zalała woda. Dziś jest ono jedną z głównych atrakcji dla fanów historii w Parku Narodowego Dry Tortugas. Jak pokazuje nowe odkrycie, także skrywa wiele tajemnic, które czekają na odkrycie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Archeologia | USA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy