100 najlepszych w drugiej rundzie Intel Business Challenge Europe

Do drugiej rundy największego europejskiego konkursu biznesplanów zakwalifikowano 100 projektów z 20 krajów. Walka o najwyższą stawkę, pulę nagród 50 tys. dolarów i udział w Intel Global Challenge w USA, dopiero się zaczyna.

Intel Business Challenge Europe - finał europejski w Sopocie
Intel Business Challenge Europe - finał europejski w Sopociemateriały prasowe

Prawie 1000 osób zgłosiło projekty do pierwszego etapu konkursu. Wśród 9 kategorii (m.in. nanotechnologii, robotyki, biotechnologii, elektryki i energii) najwięcej, bo prawie połowa, było projektów z obszarów Software i IT oraz Aplikacji mobilnych i sprzętu bezprzewodowego.

Najbardziej "przedsiębiorczymi" krajami okazały się Polska, Włochy i Izrael. To stamtąd napłynęło najwięcej zgłoszeń. Drużyny z Polski i Izraela pokazały swoje możliwości również w ubiegłorocznej edycji Intel Business Challenge. To właśnie reprezentanci tych krajów, a także mniej w tym roku aktywni Duńczycy, zdobyli nagrody finansowe i pojechali na finały Intel Global Challenge do USA.

Tegoroczny Europejski finał konkursu zaplanowany został na 24-26 września w Sopocie jako wydarzenie towarzyszące Europejskiemu Forum Nowych Idei PKPP Lewiatan. Zanim jednak Uczestnicy dotrą do finału czeka ich jeszcze wiele pracy. Przed nimi stworzenie profesjonalnego biznes planu i tzw. Elevator Pitch Video, czyli krótkiego nagrania, które zachęci potencjalnych inwestorów do rozmowy na temat projektu i podjęcia współpracy.

Aby ułatwić młodym przedsiębiorcom przygotowanie dokumentów konkursowych organizatorzy oferują im pomoc - profesjonalne narzędzia jak ścieżka e-learningowa czy wideo konsultacje międzynarodowej grupy ekspertów. Narzędzia dostępne są już na Platformie HiTechPlant www.hitechplant.com .

Do trzeciego, finałowego etapu konkursu zakwalifikowanych zostanie 20 najlepszych projektów, których autorzy zaproszeni zostaną na Europejskie finały w Sopocie. Tam, dzięki kolejnym sesjom coachingowym z praktykami biznesu, przygotują się do obrony pomysłu przed międzynarodowym składem sędziowskim. Trzy zwycięskie zespoły otrzymają nagrody pieniężne - w sumie 50 tys. dolarów oraz wyjadą do Krzemowej Doliny w Kalifornii na światowe finały Intel Global Challenge w listopadzie 2012 r.

Organizatorem projektu oraz fundatorem nagród jest firma Intel. Partnerem organizacyjnym przedsięwzięcia jest INVESTIN Fundusz Zaawansowanych Technologii. Partnerem strategicznym jest europejska organizacja Junior Achievement-Young Enterprise, a akredytowanym partnerem konkursu w Polsce został magazyn o biznesie technologicznym Proseed.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas