Reklama

Ericsson nie rozdaje laptopów za darmo

"Laptopy za darmo!" - tak zaczyna się treść starego, ale odnowionego łańcuszka, który znów zaczyna krążyć po sieci. Jego pierwsza wersja pojawiła się jeszcze w 2000 roku.

Ericsson rozdaje za darmo laptopy w ramach promocji marki. Chcą zwiększyć popularność i sprzedaż poprzez tę kampanię. Jedyne co trzeba zrobić to wysłać e-Mail o tym do 8 osób i otrzymacie Ericssona T18.Ale jeżeli wyślecie E-Mail o tym do 20 lub więcej osób, otrzymacie Ericssona R320.Upewnijcie się o zaznaczeniu kopii swojego maila do anna.swelung@ericsson.com Zdrówko i cieszcie się swoim laptopem, kiedy nadejdzie.

Taki spam otrzymuje coraz więcej internautów. Co ciekawe, nikt nie rozdaje za darmo laptopów. Modele, wymienione w łańcuszku, są w rzeczywistości modelami starszych telefonów, które firma Ericsson wprowadzała na rynek około 10 lat temu. Dodatkowo, od 2001 roku nie istnieje taka firma jak Ericsson, a jedynie Sony Ericsson, i to ta firma produkuje telefony komórkowe.

Reklama

Ten sam tekst krąży po skrzynkach internautów już od 2000 roku. Na początku jednak jego treść była nieco zmodyfikowana - mówiono bowiem o konkurencji z Nokią. Z roku na rok pojawiały się różne wersje: że telefony rozdaje Samsung, a nie Ericsson, wysyłano nawet tekst po angielsku. W 2007 roku zmieniono telefony na laptopy - nie zmieniając przy tym modelu.

Jedyne, co pozostaje niezmienne, to e-mail osoby, do której należy wysłać kopię wszystkich maili. Wykorzystując owczy pęd osób, które chcą dostać coś za darmo, twórcy łańcuszka mogą zablokować serwer, szczególnie na początku, gdy maili jest najwięcej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy