"Oni zabijają ludzi" - prezydent USA ostro o platformach takich jak Facebook

Portal społecznościowy Facebook bronił się w sobotę przed twierdzeniem prezydenta USA Joe Bidena, że tego typu platformy internetowe "zabijają ludzi", pozwalając na rozprzestrzenianie dezinformacji na temat szczepionek przeciwko koronawirusowi.

Zdaniem szefów Facebooka fakty mówią co innego. "Dane pokazują, że 85 proc. użytkowników Facebooka w USA było lub chce być zaszczepionych przeciwko Covid-19" - napisał na swoim blogu wiceprezes Facebooka Guy Rosen.

"Celem prezydenta Bidena było zaszczepienie 70 proc. Amerykanów do 4 lipca. To nie wina Facebooka, że cel ten nie został osiągnięty" - podkreślił Rosen.

W piątek Biden powiedział, że media społecznościowe, jak np. Facebook, "zabijają ludzi", zezwalając na dezinformację na temat szczepionek przeciwko Covid-19. Była to kolejna krytyczna uwaga prezydenta USA na temat tych mediów.

Reklama

"Oni zabijają ludzi...popatrzcie, jedyna pandemia, jaką mamy, to ta wśród niezaszczepionych" - powiedział Biden dziennikarzom w Białym Domu, odpowiadając na pytanie dotyczące jego opinii o działalności platform społecznościowych.

W pierwszym oświadczeniu po tych zarzutach Facebook bronił się wskazując, że wprowadził zasady, mające zwalczać fałszywe opinie o Covid-19 i szczepionkach oraz, że dostarcza "wiarygodnych informacji" na te tematy. (PAP)

zm/


   

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | Joe Biden
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama