Amazon planuje produkcję własnego smartfona

O smartfonie Amazonu mówiło się już od dawna. Częstotliwość pojawiania się plotek wzrosła jeszcze bardziej po prezentacji Kindle Fire. Teraz na światło dzienne wypłynęły kolejne informacje o pierwszym smartfonie amerykańskiego giganta.

Producentem telefonu, według zapewnień Bloomberga, będzie Foxconn International Holdings Ltd. (firma znana między innymi z produkcji iPada czy Kindle'a). Co będzie specjalnego w urządzeniu Amazonu? Przede wszystkim to samo co w tablecie Kindle Fire. Smartfon będzie tani i ma stać się centrum multimedialnym, pozwalającym na zakup aplikacji, wypożyczenie książek oraz filmów.

Ciekawie zapowiada się również sam projekt urządzenia opartego na Androidzie. Amazon stara się tak je zaprojektować, żeby nie naruszać patentów innych firm (dotyczy to również licencjonowania odpowiednich rozwiązań). To bardzo rozważne zachowanie (biorąc pod uwagę chociażby ostatnie wiadomości o banie Galaxy Nexusa), które pozwoli uniknąć pozwów konkurencji i kar w postaci zakazu sprzedaży.

Niestety, na razie to wszystkie informacje, jakie udało się uzyskać. Nie ma żadnych szczegółów odnośnie do specyfikacji urządzenia czy ewentualnej współpracy patentowej z producentami sprzętu.

Reklama

Przewiduje się, że Amazon zaprezentuje smartfona w listopadzie tego roku. Jeżeli jego cena, parametry i jakości wykonania będą stały na dobrym poziomie, może szykować się hit sprzedażowy na miarę Kindle Fire. Szkoda tylko, że zapewne nie trafi zbyt prędko na nasz rynek.

Tomasz Nowak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Kindle | Amazon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy