Android - iPhone dla ubogich?

Serwis MyPhoneDeals.co.uk twierdzi, że Android jest postrzegany jako "iPhone dla ubogich". Z badań serwisu wynika, że niemal 33 proc. użytkowników Androida chciałoby mieć iPhone'a, ale główną przeszkodą jest cena. To z kolei może wskazywać, że dobre wyniki sprzedaży Androida wynikają z przystępnej ceny urządzeń z tym systemem.

- Android wciąż nie jest rozpoznawalną marką, szczególnie wśród kobiet. Na przykład, wielu konsumentów chce telefon HTC Desire HD, ale nie mają oni pojęcia, że korzysta on z Androida. Myślę, że głównym problemem smartfonów z Androidem jest fakt, iż ciągle gonią one iPhone'a. Za każdym razem, gdy Apple zrobi coś nowego, konkurencja to powtarza, co sprawia wrażenie, że iPhone jest najbardziej innowacyjnym produktem - mówi rzecznik prasowy witryny.

Wspomniane badania wykazały też, że jedynie 16 proc. respondentów stwierdziło, iż chciałoby mieć telefon z Androidem, co bardzo kontrastuje z wynikami sprzedaży, dającymi Androidowi aż 40 proc. rynku nowo kupionych smartfonów. Równocześnie tylko 7 proc. posiadaczy iPhone'a wyraziło chęć nabycia smartfona z Androidem.

Reklama

Mariusz Błoński

kopalniawiedzy.pl
Dowiedz się więcej na temat: telefon z androidem | Android | iPhone
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy