Apple cenzuruje negatywne opinie o iPhonie

Wpływowy amerykański miesięcznik "Consumer Reports", zajmujący się testami sprzętu oficjalnie poinformował, że wycofuje swoją rekomendację dla iPhone'a 4, potwierdzając tym samym, że telefon ma problemy z zasięgiem. Pismo stwierdza, że wada konstrukcyjna telefonu może wypłynąć w znaczący sposób na jego przydatność dla użytkowników.

Apple najwyraźniej ta wiadomość jest nie w smak, ponieważ firma usunęła już ze swojego forum pomocy technicznej sześć wątków, w których klienci dyskutowali na temat braku rekomendacji "Consumer Reports" i o kłopotach z zasięgiem.

Zanim wątki zostały usunięte wyłapała je jednak wyszukiwarka Bing. AppleCare nadal informuje klientów firmy, że zapowiadany update systemu operacyjnego nie naprawi problemu z anteną, a jedynym sposobem na poprawienie zasięgu jest trzymanie telefonu w "odpowiedni sposób" lub nabycie etui.

Rekomendacja Consumer Reports, by nie kupować iPhone'a 4 została opublikowana, gdy testy dowiodły, że niedoskonałe zaprojektowanie anteny może wpływać na pogarszanie jakości połączenia, utratę połączenia i uniemożliwienie korzystania z internetu. Apple do tej pory nie wypowiedziało się na temat krytycznych uwag za strony "Consumer Reports".

Reklama

Anna Piwnicka

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: iPhone | Apple

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama