Apple eliminuje problemy z iPadem i iPhone'm

Apple rozpoczął dystrybucję uaktualnień systemu operacyjnego dla urządzeń iPhone 3G, 3GS i 4 oraz iPad WiFi i WiFi+3G. Aktualizacje nie wprowadzają nowych funkcji, a jedynie służą naprawie usterek.

Problemy

Pakiet iOS 4.0.1 dla iPhone'ów zawiera "poprawioną formułę wyliczania siły sygnału wyświetlanego na ekranie", eliminując tym samym problemy z utratą zasięgu występujące w aparacie iPhone 4.

Z kolei iOS 3.2.1 dla iPadów zapewnia przede wszystkim "lepszą łączność Wi-Fi" - w pewnych okolicznościach iPad traci bowiem co kilka minut zasięg WLAN. Poza tym aktualizacja naprawia kilka błędów i dodaje usługę Bing jako wyszukiwarkę w Safari. Co jeszcze zawiera pakiet aktualizacyjny, dowiemy się dopiero w trakcie późniejszych testów, wszak z uwagi na przeciążenia serwerów Apple'a pobranie pliku o rozmiarze 457 MB może nam zająć kilka godzin.

Reklama

Rozwiązanie

Instalacja nowych wydań oprogramowania eliminuje (wg Apple'a) wspomniane problemy, choć według raportu i testów przeprowadzonych przez amerykańską organizację konsumencką kłopoty z odbiorem sygnału wiążą się z wadliwą konstrukcją smartfonu.

Aktualizacja dla iPhone'a ma rozmiar 580 MB, a dla iPada - 457 MB.

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: iPad | pakiet | problemy | Apple | iPhone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy