Apple pokonało Sony Ericssona oraz Motorolę

Apple oraz kanadyjskie RIM (twórcy BlackBerry) pokonały Sony Ericssona oraz Motorolę, stając się jednymi z pięciu największych producentów telefonów komórkowych na świecie.

W trzecim kwartale tego roku Apple triumfalnie wkroczyło na listę pięciu największych producentów telefonów według grupy analitycznej IDG. Wraz z kanadyjskim RIM, firma Jobsa rozłożyła na łopatki byłych gigantów branży - czyli Sony Ericssona oraz Motorolę.

Liderem nadal pozostaje Nokia z 110 mln. sprzedanych telefonów (wzrost o 2 mln w stosunku do zeszłego roku), na drugim miejscu uplasował się Samsung (71 mln telefonów - wzrost o 10 mln), a na trzecim - LG (28 mln. telefonów - głównie w Azji). Zaraz potem znajdziemy Apple (14 mln), a potem RIM (12 mln). Jak już wspomnieliśmy - z listy zupełnie wypadła Motorola oraz Sony Ericsson.

Co prawda Apple raczej nigdy nie przekroczy liczby 100 mln telefonów, ale trafienie do konsumenta masowe bynajmniej nie jest jej celem. W każdym wyjściu, jeszcze dwa lata temu nikt nie spodziewał się tak gwałtownych zmian na rynku telefonów. Ciekawe, czy Samsung w końcu pokona Nokię?

Reklama

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy