Asus Eee Pad Transformer Prime - co z tą Polską?

Asus wciąż nie zdradził, kiedy pojawi się w Polsce Eee Pad Transformer Prime, ani ile będzie kosztował. Jako że historia lubi się powtarzać, postanowiłam przeanalizować sytuację, która miała miejsce przy polskiej premierze pierwszej generacji hybrydy Asusa - tabletu Eee Pad Transformer.

Dotychczas jedyne słowa, które padły z ust polskiego oddziału Asusa dotyczące rynkowej premiery najnowszego tabletu, brzmiały: "to nasza słodka tajemnica ;) zdradzimy ją jak przyjdzie odpowiedni moment". Trudno nie odnieść wrażenia, że można to traktować jako "jeszcze nic na ten temat nie wiemy, jak się dowiemy, to damy znać". Nie ma się co dziwić. Historia pokazuje, że Asus Polska nie miał żadnego wpływu na to, co działo się przy premierze Eee Pad Transformer, przesuwanej niezliczoną ilość razy. Co więcej, czasem można było dostrzec, że Asus dowiaduje się o tym w ostatniej chwili i niechętnie przekazuje te informacje dalej. Czy tak samo będzie w przypadku Asusa Eee Pad Transformer Prime? Mam nadzieję, że nie.

Prezentacja Asusa Eee Pad Transformer miała miejsce na początku stycznia 2011 roku. Początkowo w Polsce miał zadebiutować w ostatnim tygodniu kwietnia, a więc po dobrych kilku miesiącach. Później okazało się, że premiera zostaje przesunięta na drugą połowę maja, a ostatecznie doczekaliśmy się go na półkach sklepowych na początku czerwca.

Przekładając to na Asusa Eee Pad Transformer Prime - najprawdopodobniej najwcześniej możemy się doczekać polskiej premiery modelu w marcu 2012 roku. Jeśli jednak coś pójdzie nie tak i będzie trzeba przesunąć termin pojawienia się modelu w sprzedaży, najpóźniej powinniśmy się go spodziewać w okolicy kwietnia/maja.

Reklama

Kolejna sprawa: cena Asusa Eee Pad Transformer Prime w Polsce

Nie wiem czy pamiętacie koszt "jedynki" na rynku amerykańskim w momencie rynkowej premiery - 399 dol. za 16GB i 499 dol. za 32GB (plus 150 dol. za klawiaturę). Tym razem producent zdecydował się zrezygnować z najmniejszej pojemności urządzenia, a w zamian zaoferował wariant z 64 GB pamięci. W Polsce natomiast ceny urządzenia wynosiły : 16 GB za 1599 złotych, 32GB za 1999 złotych (wersja z klawiaturą dodatkowo 400 złotych).

Obecnie Asus Eee Pad Transformer Prime został wyceniony na 499 dol. za 32GB i 599 dol. za 64GB (plus 150 za klawiaturę). To z kolei może oznaczać, że cena modelu z 32GB w Polsce będzie wynosiła tyle samo, co jedynka w momencie premiery - 1999 złotych. Dotychczas cena Eee Pad Transformer spadła nieznacznie - jedynie o 100 złotych - to jednak byłoby zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. Trzeba jednak pamiętać, że do momentu rynkowej premiery dwójki cena poprzednika może się jeszcze trochę obniżyć. Jednak z racji tego, że dolar jest w Polsce coraz droższy, także i koszt najnowszego urządzenia Asusa może być wyższy niż aktualnie przewidujemy o jakieś 300 lub więcej złotych.

Strzelam, że wersja z 32GB będzie kosztowała 2299 złotych (2749 zł z klawiaturą), natomiast z 64 GB - 2699 złotych (3149 zł z klawiaturą). Jeśli będzie taniej - będę mile zaskoczona, jeśli drożej - rozczarowana.

Katarzyna Pura

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Asus | tablet | Eee Pad | transformer
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama