Australia: nagie zdjęcia nastolatek przesyłane komórkami

Sexting, czyli gra słowna oznaczająca przesyłanie seksualnych wiadomości stała się ostatnio wielkim problemem, z którym boryka się Australia. Już w poprzednim roku aż 32 nastolatki w Wictorii zostały oskarżone o dziecięcą pornografię. Liczba młodzieży przesyłającej sobie i osobom starszym swoje nagie fotki w Australii nadal wzrasta.

Młode dziewczęta są szczególnym celem sextingu, a technologia trzeciej generacji telefonów komórkowych i szybki przesył danych, dzięki którym można wysyłać duże zdjęcia do internetu, tylko pogarszają problem - mówi sierżant policji w Wiktorii, Campbell Davis.

Problemem zainteresowały się także magazyny młodzieżowe, jak Girlfriend, których ankiety wykazały, że 40 proc. czytelniczek zostało chociaż raz poproszonych o przesłanie swojego nagiego zdjęcia.

Prawo australijskie póki co jest bezsilne, a dwaj mężczyźni w wieku 21 i 17 lat zapytani o to, dlaczego wyłudzają nagie fotki od nastolatek, bez ogródek odpowiadają: dlatego, że możemy i że ujdzie nam to na sucho...

Reklama

Autor: karolina

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: nastolatek | Australia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy