Bada - system operacyjny Samsunga

Firma Samsung planuje wprowadzić na rynek nowy model smartphone'a, wyposażony w system operacyjny oparty na Linuksie. Nowy projekt Samsunga nazywa się Bada. Koreański producent ma nadzieję, że jego OS pozwoli podebrać nieco pieniędzy firmie Google.

Nazwa Bada pochodzi od koreańskiego słowa oznaczającego ocean. Będzie to całkowicie otwarta platforma. Ograniczenia zostaną zniwelowane do minimum. Cokolwiek deweloper napisze, aplikacja na platformie zadziała.

Bada dołączy do ligi, w której jest już Nokia Maemo oraz Limo, projekt Linux Mobile Foundation. System pojawi się na rynku w pierwszej połowie 2010 roku. Prawdopodobnie poglądowa wersja dla deweloperów ukarze się pod koniec grudnia. System będzie w pełni modyfikowalny i operatorzy komórkowi będą mogli dostosować go swoich potrzeb.

Podobnie jak Apple, także Samsung prawie na pewno stworzy sklep z aplikacjami, który zaoferuje programy i gry zaprojektowane na każdą z wersji nowego OS-u. Teraz, telefony Samsunga wyposażane są w system Symbian. Najprawdopodobniej Bada zastąpi nie tylko platformę Nokii, ale również zakończy żywot Windows Mobile w urządzeniach koreańskiego producenta.

Reklama

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: samsung | system operacyjny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy