Do czego wykorzystujemy dziś nasze telefony?

Telefony komórkowe od początku swego istnienia służyły nam do dwóch rzeczy - wykonywania telefonów i wysyłania/odbierania wiadomości tekstowych. Wraz z przyjściem na świat zaawansowanych smartfonów sytuacja ta uległa diametralnej zmianie. Pytanie tylko - jak bardzo?

Nie da się ukryć, że smartfony zastępują nam coraz więcej gadżetów, z których korzystaliśmy w przeszłości, stając się pomału wielozadaniowymi, miniaturowymi komputerami o nieprzeciętnej, naprawdę poważnej mocy. Z tego powodu coraz rzadziej wykorzystujemy telefony w celach zgodnych z ich pierwotnym powołaniem.

Badania na ten temat przeprowadziła niedawno Brytyjska firma o2, która postanowiła sprawdzić w jaki sposób korzystamy dziś z nowoczesnych komórek. Z ich rezultatów wynika, że przeciętny użytkownik smartfonu obcuje z nim średnio przez nieco ponad dwie godziny dziennie. Dużo. A co wówczas robi? 25 minut tego czasu poświęca na surfowanie po sieci, 17 minut na korzystanie z serwisów społecznościowych, 13 minut na gry i 16 minut na słuchanie muzyki. A co z tradycyjnymi funkcjami telefonu?

Jak możecie zobaczyć na powyższym wykresie - dzwonienie i SMS-owanie uplasowało się kolejno na 5 i 7 miejscu zestawienia z 12 i 10 minutami poświęcanego na nie czasu.

Reklama

Do czego używasz telefonu - podyskutuj na naszym Forum

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: telefony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy