Elastyczne tablety Samsunga w 2012

Wygląda na to, że nie tylko Nokia pracuje nad uelastycznieniem swoich produktów. Robert Yi, przedstawiciel Samsunga, podczas konferencji dotyczącej wyników finansowych firmy potwierdził, że koreański twórca elektroniki rzeczywiście przygotowuje telefony i tablety wyposażone w elastyczne ekrany i obudowy oraz planuje wprowadzenie ich na rynek w przyszłym roku.

Pierwsze informacje na temat tej technologii pojawiły się jeszcze przed wakacjami i obiecywały rozpoczęcie masowej produkcji elastycznych ekranów OLED w 2012 roku. Wcześniej Samsung prezentował prototypy w różnych fazach rozwoju, dzięki czemu mieliśmy pewność, że zatrudnieni w firmie projektanci i inżynierowie nie próżnują.

Tablety internetowe bez wątpienia zyskałyby wiele poprzez wprowadzenie technologii elastycznych ekranów. To najważniejsze elementy tych urządzeń i zajmują ich największą powierzchnię. Stworzenie tabletów, które użytkownicy mogliby zwinąć i schować w kieszeń lub do plecaka dokonałoby rewolucji na rynku i wyznaczyło zupełnie nowy kierunek jego rozwoju. Projekty takich urządzeń pojawiły się już dawno temu, lecz do tej pory brakowało odpowiedniej technologii, która pozwoliłaby wcielić je w życie. Z tego powodu prace prowadzone przez Samsunga i Nokię budzą ogromne nadzieje. Któż nie chciałby zostać właścicielem elastycznego tabletu?

Reklama

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet | Samsung

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama