Firefox będzie szybszy dzięki nowemu interfejsowi

Firefox dla systemu Android dostępny jest już od jakiegoś czasu. Opinie na temat tej aplikacji są bardzo zróżnicowane. Fundacja Mozilli już jakiś czas temu postanowiła wprowadzić liczne zmiany w mobilnej wersji przeglądarki. Jak będzie wyglądał interfejs Firefoksa na Androidzie?

Fundacja Mozilli nie ma łatwo - na początku grudnia pojawiły się kolejne raporty badawcze, które wskazywały, że Firefox spadł z drugiego miejsca w rankingu popularności przeglądarek internetowych. Aplikację tę wyprzedził Chrome. Mimo to, użytkownicy są dość przywiązani do marki jaką jest "Firefox", chętnie sięgając po nią również w przypadku urządzeń z Androidem.

Mozilla od pewnego czasu planuje wprowadzenie licznych zmian m.in. w kwestii interfejsu użytkownika, który w przypadku Androida ma być natywny. Oznacza to dość dużą liczbę korzyści - m.in. znacznie szybsze działanie, które pozostawiało wiele do życzenia nawet w przypadku najbardziej wydajnych smartfonów na rynku.

Reklama

Producent Firefoksa opublikował pierwsze grafiki, które prezentują wygląd interfejsu najnowszego Firefoksa dla systemu Android. Co się zmieniło? Przede wszystkim pasek z otwartymi kartami został przeniesiony z lewej na prawą stronę. W przypadku pozostałych elementów zastosowano drobne modyfikacje jak np. zaokrąglone narożniki, które sprawiają, że interfejs wygląda nieco nowocześniej.

Największe zmiany nie są jednak widoczne na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, zastąpiono XML User Interface Language na rzecz natywnego kodu Androida. Efekt? Przeglądarka powinna być znacznie bardziej responsywna, szybciej reagując na polecenia użytkownika.

Takie rozwiązanie niesie ze sobą jednak pewne konsekwencje. Przede wszystkim, przynajmniej na początku, Firefox będzie pozbawiony obsługi funkcji "Sync", która umożliwiała łatwe synchronizowanie danych między różnymi wersjami Firefoksa. Mozilla zdecydowała, że szybkość jest ważniejsza niż możliwości, co niektórym z pewnością przypadnie do gustu.

Osoby, które są bardzo poważnie zainteresowane zmianami, jakie są wprowadzane w Firefoksie, mogą spróbować skorzystać z Firefoksa dla Androida w wersji Nightly.

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: Android | interfejs | Firefox
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy