Firma Corning zaprezentowała Gorilla Glass 2

Na kilka dni przed targami firma Corning zapowiedziała, że podczas CES 2012 zaprezentuje kolejną generację swojej odpornej powłoki Gorilla Glass. Tak też się stało. W Las Vegas poznaliśmy najnowsze szczegóły na jej temat.

Przede wszystkim Gorilla Glass 2 wykonana jest z materiału o 20 procent cieńszego niż w poprzedniej generacji. Nie oznacza to jednak, że będzie oferować mniejsze możliwości - wręcz przeciwnie, w dalszym ciągu ma być równie wytrzymała i odporna na zarysowania. A to sprawia, że nie będziemy musieli martwić się o wytrzymałość wyświetlaczy w cienkich urządzeniach, które w ostatnim czasie upodobały sobie firmy produkujące smartfony i tablety.

Reklama

Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że Corning już negocjuje warunki umów z najbardziej zaangażowanymi na mobilnym rynku producentami tak, by już za kilka miesięcy zadebiutowały pierwsze urządzenia z Gorilla Glass 2. Możliwe, że wśród nich znajdą się w pierwszej kolejności modele Acera, Asusa i LG.

Powłoka Gorilla Glass, chroniąca ekrany tabletów i smartfonów, zyskała sporą popularność i uznanie wśród producentów (według danych TheVerge znajduje się w ponad 600 urządzeniach). Druga generacja najprawdopodobniej powtórzy ten sukces.

Katarzyna Pura

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Smartfon | tablet | Gorilla Glass
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy