Galaxy Music - Samsung pracuje nad muzycznym smartfonem

Samsung wielokrotnie próbował wprowadzić na rynek "prawdziwie muzyczny" telefon, czego najlepszym przykładem były zaprezentowane w 2009 roku modele Beat DJ. Czyżby firma starała się znowu pójść tą drogą i niedługo zobaczymy Samsunga Galaxy Music?

Jak sama nazwa wskazuje, będzie to telefon, który główny nacisk kładzie na muzykę. Niestety, jego specyfikacja nie powala. Głównym atutem urządzenia skierowanego do młodszych użytkowników mają być głośniki stereo umieszczone w dolnej i górnej części. A szkoda, bo południowokoreański producent już wcześniej udowodnił, że potrafi robić dobre muzyczne telefony. Chociażby model Samsung i450, który został wyposażony w technologię dźwięku Bang & Olufsen, a przy tym - jak na swoje czasy - miał dobrą specyfikację.

Parametry Samsunga Galaxy Music są następujące: procesor o taktowaniu 850 MHz, 512 MB pamięci RAM, 3-calowy ekran pracujący w rozdzielczości QVGA oraz 4 GB pamięci wewnętrznej. Telefon ma działać pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Co ciekawe, figuruje na liście urządzeń, które dostaną Androida Jelly Bean.

Samsung Galaxy Music pojawi się w dwóch wersjach: ze slotem na jedną i dwie karty SIM. Niestety, nie wiadomo, kiedy smartfon trafi na rynek ani jaka będzie jego cena. Pewne jest, że nie powinien kosztować zbyt wiele.

Reklama

Nie wiem jak wy, ale ja chyba nie do końca widzę sens we wprowadzeniu tego typu urządzeń. Samsung chyba zapomniał, że moda na sprzęt dla młodszych użytkowników lubujących się w słuchaniu muzyki już trochę przeminęła. Poza tym ani dobre głośniki, ani znana muzyczna marka nie gwarantują dobrych wyników sprzedażowych, czego doskonałym przykładem jest niezbyt udana współpraca HTC i Beats Audio.

Obecnie na topie są wydajne smartfony z dużymi ekranami i to takie urządzenia cieszą się największą popularnością w Stanach czy Europie. Dlatego też myślę, że Galaxy Music u nas nie zdobędzie zainteresowania, ale może okazać się hitem w Indiach czy na rynku chińskim (szczególnie jego wersja Dual SIM).

Tomasz Nowak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung Galaxy S | Samsung
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy